Czy warto szukać pracy na zachodzie Europy

Jeszcze kilka lat temu Europa Zachodnia była bardzo atrakcyjnym kierunkiem dla Polaków szukających dobrze płatnej pracy. A jak jest obecnie? W dzisiejszym artykule skupimy się przede wszystkim na krótkiej analizie rynku pracy w wielkiej Brytanii, Holandii oraz Niemczech. Są to na razie najbardziej popularne kierunki, jeśli chodzi o wyjazdy zarobkowe Polaków.

Jakich pracowników szukają w Wielkiej Brytanii?

Wielka Brytania przeżyła prawdziwe oblężenie pracowników z Polski zaraz po wejściu naszego kraju do Unii Europejskiej. W ciągu kilku ostatnich lat sytuacja ustabilizowała się i nie słyszymy już o setkach tysięcy Polaków wyjeżdżających na wyspy.

Wielka Brytania jest bardzo rozwiniętym i wymagającym rynkiem pracy. Analizując oferty pracy, można łatwo zauważyć, że największym powodzeniem cieszą się specjaliści oraz osoby mające duże doświadczenie. Rynek pracy w Wielkiej Brytanii jest już nasycony pracownikami fizycznymi. Z tego względu ciężko jest znaleźć w Anglii dobrze płatną pracę na stanowisku, które nie wymaga kwalifikacji. Bez konkretnej specjalizacji w zasadzie trudno będzie odnaleźć się na brytyjskim rynku pracy i zarobić tam satysfakcjonujące pieniądze.

Na brytyjskim rynku pracy potrzebni są przede wszystkim mechanicy mający doświadczenie i ugruntowaną ścieżkę kariery. Ponadto rozchwytywani są także tapicerzy.

Jakich pracowników szukają w Holandii i Niemczech?

Nieco inaczej przedstawia się sytuacja w Holandii i Niemczech. Tutaj bez problemów możesz znaleźć pracę, która nie wymaga specjalnych kwalifikacji. Na obu rynkach poszukiwani są kandydaci do pracy fizycznej. Przede wszystkim dotyczy to sektora budowlanego, produkcji, rolnictwa, ogrodnictwa oraz pracy na magazynie. Analizując warunki pracy w Europie Zachodniej, można śmiało stwierdzić, że kraje te oferują bardzo atrakcyjne warunki. Inna kultura pracy oraz wysokie zarobki stanowią kuszącą perspektywę dla większości pracowników z Polski i Europy Wschodniej.

Jak znaleźć atrakcyjną pracę za granicą?

Samodzielne szukanie pracy za granicą może być bardzo trudnym zadaniem. Szczególnie w przypadku osób, które nie znają dobrze języków obcych. Z tego względu dużo lepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z pomocy doświadczonej agencji pracy. Agencją, która może się pochwalić wieloletnią obecnością na rynku, jest Workafford. Firma prowadzi zarówno tradycyjną rekrutację pracowników, jak i oferuje możliwość leasingu pracowników. W pierwszym przypadku prowadzona jest klasyczna rekrutacja, która wyłania najlepszych kandydatów do pracy na danym stanowisku. Pracodawca dokonuje wyboru i zatrudnia wybrane osoby. W drugim przypadku Twoim pracodawcą staje się Workafford, która zajmuje się wszystkimi sprawami kadrowo-płacowymi. Niezależnie od formy zatrudnienia w każdym przypadku staramy się znaleźć dla Ciebie atrakcyjną propozycję pracy.

Jeśli chcesz spróbować swoich sił poza granicami Polski, to agencja Workafford przygotowała dla ciebie atrakcyjne oferty pracy za granicą. Duża ilość propozycji pozwoli Ci wybrać zajęcie, które będzie dla Ciebie satysfakcjonujące pod względem zakresu obowiązków oraz zarobków. Więcej szczegółów dotyczących działania naszej agencji znajdziesz na stronie workafford.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here