Rodzaje rękawiczek roboczych i ochronnych

0
1522

Wykonując rozmaite prace bardzo często narażamy nasze ręce na mniej lub bardziej poważne kontuzje… Konsekwencje takich urazów są opłakane. W końcu trzeba liczyć się z tym, że nawet proste czynności mogą dla nas stanowić spore wyzwanie. Nie wolno zatem dopuścić do takiej sytuacji! Poznaj charakterystykę rękawiczek roboczych i ochronnych, które chronią nasze dłonie i gwarantują bezpieczeństwo.

Rękawice dziane i tkaninowe

Kto powinien pomyśleć nad zakupem rękawiczek roboczych? M.in. osoby, które pracują na co dzień (albo jedynie okazjonalnie) z ostrymi narzędziami i maszynami. A może nierzadko obrabiasz rozmaite materiały? W tej sytuacji takie elementy garderoby też bez wątpienia Ci się przydadzą. W sklepie BHP można kupić np. rękawice dziane i tkaninowe. Czym się cechują? To m.in. uniwersalne zastosowanie. Wszak takie rękawice robocze są z powodzeniem używane w zakładach spożywczych, przemysłowych, branży budowlanej, pracach ogrodniczych itp. Dobrej jakości produkty ochronne są wykonywane z porządnych tkanin; specjaliści stosują chociażby poliamid oraz włókno szklane.

Rękawiczki gumowe

Coraz częściej wybierane są również rękawiczki robocze gumowe. Dlaczego? Z jednej strony są one tak skonstruowane, by nie przeszkadzać w realizowaniu rozmaitych prac. Nie da się zaś ukryć, że to bardzo istotne. Z drugiej strony rękawiczki gumowe efektywnie zabezpieczają dłonie np. przed wilgocią, detergentami itp. Z tego względu są stosowane m.in. w gospodarstwach domowych (zmywanie, sprzątanie itd.). Porządne sklepy sprzedają też modele wyróżniające się chropowatą strukturą. Na skutek tego możliwe jest bezproblemowe wykonywanie prac mechanicznych. W końcu można swobodnie i pewnie operować potrzebnymi w danym momencie narzędziami….

Rękawice skórzane

Czym odznaczają się zaś te elementy? Rękawice skórzane są wykonywane z wyjątkowo dobrych materiałów. W tym gronie są np. skóra bydlęca, czy kozia… To natomiast sprawia, iż takie rękawiczki gwarantują bezpieczeństwo, ciepło (co jest szczególnie istotne jesienią oraz zimą) i wygodę. Porządne elementy skórzane nie wpływają negatywnie na swobodę w czasie pracy. Jeśli już natomiast jesteśmy przy tym temacie, to trzeba zaznaczyć, że takie produkty cechują się sporą uniwersalnością. W końcu bez przeszkód mogą być zastosowane w trakcie wykonywania prac mechanicznych albo budowlanych. Są również stosowane w leśnictwie oraz przemyśle ciężkim. Warto wspomnieć, że wyróżniamy kilka rozmaitych wariantów takich akcesoriów. Niektóre modele dodatkowo chronią nasze nadgarstki przed przemoknięciem. Do wyboru są również rękawice całodłonicowe; wykonane wyłącznie z jednego kawałka skóry. To zaś m.in. pozytywnie wpływa na ich wytrzymałość.

Co jeszcze może być wybrane?

Bez przeszkód można kupić rękawice, mające odpowiednio chronić nasze dłonie w rozmaitych sytuacjach, tak naprawdę na rozmaite pory roku kalendarzowego. W przypadku jesieni i zimy znakomicie sprawdzają się elementy garderoby ocieplane (np. wykonane z bawełny). Bardzo popularne są produkty powlekane i wzmacniane (w końcu znakomicie chronią nie tylko końcówki palców, ale też stricte palec wskazujący przed urazami). Co jeszcze znajduje się w porządnych sklepach BHP? To m.in. rękawice antyelektrostatyczne, antyprzecięciowe, spawalnicze, termoodporne, elektroizolacyjne, antywibracyjne itp. Zdecydowana większość takich elementów może być użytkowana przez długi czas. W ofercie nie brakuje też rękawiczek jednorazowych (zazwyczaj sprzedawanych w opakowaniach zawierających 100 sztuk tych elementów). Są one wykorzystywane zaś m.in. w branży medycznej, salonach kosmetycznych….

Sklep BHP Pol-Paw oferuje największy wybór rękawiczek roboczych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here