Domowy osuszacz powietrza – czyli jaki?

0
1634

Do niedawna osuszacze powietrza kojarzyły się wyłącznie z przemysłowymi urządzeniami, wykorzystywanymi przez budowlańców, właścicieli magazynów czy innej klasy profesjonalistów, którym pozwalały na szybsze wykonywanie zleconych prac. Jednak od kilku lat coraz częściej można je spotkać w domach, a co za tym idzie urządzenia te również przeszły długą drogę, by jeszcze lepiej dostosować się do wymagań i oczekiwań prywatnych użytkowników. Jakie są domowe osuszacze i dlaczego warto po nie sięgać?

Po co osuszacz w domu?

Domowy osuszacz powietrza przydaje się nie tylko po zalaniu mieszkania, awariach sieci wodno-kanalizacyjnej czy po wykonanym remoncie – choć oczywiście w tych sytuacjach jego pomoc okazuje się niezastąpiona. Urządzenia te również są niezwykle praktyczne również w codziennym życiu, pomagając utrzymywać optymalną wilgotność w pomieszczeniach, w których przebywamy. Niestety nie wszystkie mieszkania wykonano we właściwy sposób, dbając o izolację, szczelny dach czy odpowiednią stolarkę okienną. Nie każdy może sobie pozwolić na gruntowny remont mieszkania – zwłaszcza, jeśli mieszkasz w wynajmowanym budynku i raczej nie masz zamiaru decydować się na kosztowną renowację.

Stosując osuszacz możesz nie tylko jednorazowo obniżyć wilgotność powietrza, ale również stale ją utrzymywać w przedziale 40 – 65%, czyli w przedziale, w jakim najlepiej czują się ludzie w zamkniętych pomieszczeniach – i to niezależnie od warunków atmosferycznych, temperatury czy wykonywanych we wnętrzu prac.

Stosowanie osuszacza gwarantuje również każdorazowo szybkie wysychanie świeżo wypranego prania – bez potrzeby otwierania okien, bez nieprzyjemnych zapachów i bez zbędnego oczekiwania. Wiele osób zmuszonych jest do suszenia prania we wnętrzu mieszkania czy domu – nie mają suszarki do ubrań ani balkonu, na którym można by je rozwiesić. Osuszacz powietrza to najlepszy sposób na wybrnięcie z tej sytuacji.

Osuszacz domowy – czym się powinien wyróżniać?

Na rynku nie brakuje urządzeń reklamowanych jako skuteczne osuszacze powietrza. Nas jednak interesuje model, który najlepiej sprawdzi się w domowym zastosowaniu. Czym powinien się charakteryzować?

Przede wszystkim powinien być wydajny – nie daj sobie wmówić, że jeśli kupujesz urządzenie do domu, to nie musi być ono wydajne ani sprawne. W rzeczywistości osuszacze domowe powinny być bardzo wydajne, bo przecież wyposażone są w czujniki wilgotności – natomiast jeśli kupisz zbyt słabe urządzenie, to na pewno nie będziesz zadowolony.

Warto sięgnąć po markowe urządzenia, gwarantujące wysoką jakość, długą gwarancję i łatwy dostęp do ewentualnych zamienników. M.in. godne polecenia są produkty takich mare jak Fral, Ruby Dry czy Wood’s.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here