Zamiatarka ręczna czy spalinowa?

0
2181

Jeśli przed domem lub przed prowadzoną firmą posiadasz duży plac wyłożony brukiem, spełniający np. funkcję parkingu, warto regularnie dbać o jego czystość, gdyż poniekąd stanowi on swego rodzaju wizytówkę posesji. Jak wykonać tego typu prace szybko i sprawnie?

Jak ułatwić sobie pracę?

Posiadanie przed domem lub firmą dużego placu parkingowego, manewrowego lub chodnikowego wyłożonego kostką brukową to rozwiązanie bardzo wygodne, jednak wymagające też regularnego sprzątania. W przypadku parkingu, poruszające się po nim auta nanoszą ogromne ilości piachu i innych zanieczyszczeń. Zamiatanie tego typu miejsc za pomocą ręcznej szczotki jest zadaniem niezwykle czasochłonny i niekiedy mało skutecznym. 

Znacznie bardziej wygodne, funkcjonalne i efektywne rozwiązanie to zakup zamiatarki ręcznej. Tego typu urządzenie działa na prostej zasadzie mechanicznej. Poprzez wprawienie go w ruch, napęd przekładany jest na mechanizm szczotki, która poprzez energiczne kręcenie się zamiata nieczystości do wbudowanego pojemnika. Tego typu zamiatarki są dość lekkie i stosunkowo nie drogie, jednak nie do końca skuteczne. W przypadku dużych powierzchni raczej nie będą cechować się dużą wydajnością pracy.

Zamiatarki spalinowe

Dużo bardziej skutecznym rozwiązaniem są zamiatarki spalinowe. Jednym z liderów wśród producentów tego typu sprzętu jest niemiecka firma Tielbüerger oferująca wysokiej jakości zamiatarki do chodników, podjazdów i innych powierzchni zewnętrznych. Tego typu urządzenia to z pewnością większa inwestycja od zamiatarki ręcznej, jednak efekty jej działania dość szybko się zwracają. 

Zamiatarki spalinowe to przede wszystkim urządzenia bardzo skuteczne, a także uniwersalne. W przypadku zamiatarek firmy Tielbüerger, istnieje bowiem możliwość korzystania z ich właściwości przez cały rok. Z powodzeniem mogą one służyć również jako urządzenie do odśnieżania parkingu czy podjazdu. 

Urządzanie tego typu posiadają napęd na koła, dzięki czemu operowanie nimi nie sprawia większego problemu. Dodatkowo zamiatarki Tielbüerger posiadają wbudowany pojemnik na nieczystości oraz zraszacz. To istotna przewaga nad zamiatarkami ręcznymi, które często najzwyczajniej kurzą. Zraszacz montowany w zamiatarkach firmy Tielbüerger skutecznie “gasi” pył i kurz, dzięki czemu praca z tym urządzeniem jest bardzo przyjemna. Zamiatarki spalinowe posiadają również całe spektrum możliwości w zakresie regulacji szczotek, tak, aby możliwie najlepiej dostosować je do zamiatanej lub odśnieżanej powierzchni.

Zamiatarki spalinowe firmy Tielbüerger to przede wszystkim wysokiej jakości sprzęt, dopracowany z niemiecką precyzją. Ponadto urządzenia cechują się wysoką wydajnością pracy, dzięki czemu parking przed firmą lub podjazd przed domem oczyścimy w bardzo krótkim czasie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here