Gadżety do pokoju dziecięcego - tablica magnetyczna na ścianę

Przyszedł czas na urządzanie pokoju dziecięcego lub jego odświeżenie? W takim wypadku przydadzą wam się oryginalne i praktyczne gadżety. Jednym z nich jest tablica magnetyczna na ścianę, łatwa do zamontowania w każdym pokoju, oraz niezwykle użyteczna, szczególnie dla dzieci w wieku szkolnym. Dlaczego? Odpowiedzi na to pytanie szukajcie w naszym nowym artykule poświęconym gadżetom do pokoju dziecięcego. Zapraszamy wszystkich rodziców, którzy pragną dla swoich dzieci czegoś wyjątkowego!

Nauka i zabawa – tablica magnetyczna na ścianę

Wybierając różnego rodzaju gadżety do pokoju dziecięcego stawiamy przede wszystkim na te, które łączą w sobie możliwość zabawy oraz edukacji. Jest to prawdziwy ideał każdego zatroskanego rodzica. Od lat producenci gadżetów i zabawek próbują go doścignąć, tworząc coraz to nowsze rozwiązania.

Praktyka pokazuje jednak, że czasem najprostsze zabawki, czy gadżety, dużo lepiej spełniają swoją rolę, niż chociażby skomplikowana, nowoczesna elektronika. Przykładem mogą być tu tablice spotykane w szkole, uniwersytecie, oraz biurze. Mowa zarówno o klasycznych kredowych wariantach, które każdy z nas kojarzy ze szkoły, jak i ich nowszych, magnetycznych wersjach, pozwalających na szybkie ścieranie oraz doczepianie do tablicy magnesów.

Jak się okazuje, tablica magnetyczna na ścianę może świetnie sprawdzić się nie tylko w szkole, czy też biurze, ale również w pokoju dziecięcym. Ich płaszczyzna może służyć zarówno do rysowania, jak i również nauki. Biorąc pod uwagę, że „stanie przy tablicy” jest dla wielu dzieci dość stresującym przeżyciem, ćwiczenie pisania na niej w domu może stać się dla nich sposobem, by zwalczyć ten lęk. Nie mówiąc już o samej nauce pisania, znacznie łatwiejszej na dużej powierzchni tablicy, niż na przykład w zeszycie.

Po nauce dzieci mogą swobodnie rysować po tablicy i szybko zastępować rysunek nowym, dzięki suchościeralnej powierzchni. Z pewnością jest to także duży atut tego sprzętu.

Dla starszych dzieci – tablica korkowa

Urządzenie pokoju nastolatka stanowi często dużo większe wyzwanie, niż w przypadku młodszego dziecka. W okresie dojrzewanie nastolatkowie mają tysiąc pomysłów na minutę, dlatego tak ciężko trafić w ich wymagające gusta. Bez względu na ten fakt również przy urządzaniu pokoju dla nich powinniśmy kierować się zasadą łączenia tego co praktyczne z rekreacyjnym.

Świetnym rozwiązaniem w wypadku nastolatków będzie tablica korkowa w jednym ze swoich nowoczesnych wydań, które znajdziemy między innymi w takich sklepach, jak Tableo, wzbogaconym na przykład o właściwości magnetyczne. (Asortyment wspomnianego sklepu w tym zakresie możecie zobaczyć pod poniższym adresem: https://tableo.eu/tablice-suchoscieralno-magnetyczne). Zawieszona nad biurkiem stanie się prawdziwym centrum pokoju, na którego powierzchni młody dorosły będzie mógł umieszczać różnego rodzaju elementy, jak na przykład plan zajęć, zdjęcia oraz wiele, wiele więcej.

W takiej formie tablica może stać się rodzajem organizera, pod wieloma względami przewyższającego te elektroniczne. Na tablicy możemy również zostawiać wiadomości dla dziecka, jak i różnego rodzaju przypomnienia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here