Wynajem auta dla firmy – czy warto wybrać wynajem średnioterminowy i długoterminowy

Wypożyczalnie samochodowe proponują swoim klientom różne pojazdy do wyboru. Można wynająć je zarówno na parę dni, jak również na znacznie dłuższy okres, na przykład na kilka miesięcy, a nawet kilka lat. Z takiej propozycji korzystają przede wszystkim klienci biznesowi.

Samochód jest w wielu firmach podstawowym narzędziem niezbędnym do pracy. W związku z tym przedsiębiorca może skorzystać z różnych metod jego finansowania. Zalicza się do nich nie tylko zakup w ramach kredytu samochodowego oraz leasing. Dodatkowo, coraz większą popularnością cieszy się także pozyskanie pojazdu od firmy takiej, jak wypożyczalnia aut Warszawa to jedno z miast, gdzie taka oferta jest dostępna

Wynajem średnioterminowy oraz długoterminowy samochodów to korzystna propozycja dla wielu klientów biznesowych. Na czym dokładnie polega? Jakie są jego najważniejsze atuty? Z jakimi cenami trzeba się wtedy liczyć?

Czym jest wynajem średnioterminowy i długoterminowy dla firm?

Tego rodzaju usługi są skierowane do firm, które chcą pozyskać samochód czy samochody potrzebne do pracy. Wówczas wynajem nie wymaga ponoszenia wysokich kosztów wstępnych, jak na przykład przy leasingu. Także nie jest konieczne posiadanie zdolności kredytowej, co jest minusem kredytów.

Wynajem średnioterminowy oraz długoterminowy najczęściej odnoszą się do terminów od 1 miesiąca do nawet ponad 2 lat wynajmu. Wówczas firma może stale korzystać z wybranego pojazdu w zamian za opłatę dla wypożyczalni.

Taka propozycja jest korzystna nie tylko pod kątem dostępności i cen. Dodatkowo, posiada ona również szereg innych zalet.

Atuty wynajmu średnioterminowego i długoterminowego na firmę:

  • brak potrzeby wykupienia ubezpieczenia samochodowego OC i AC
  • wypożyczalnia zajmuje się kwestiami serwisu pojazdów
  • korzystny assistance dla kierowcy dostępny przez 24 godziny na dobę
  • szybka pomoc w przypadku szkód – także na terenie całego kraju
  • pojazdy zastępcze przy unieruchomieniu floty
  • pomoc w zarządzaniu flotą samochodów w firmie
  • możliwość opłaty za wynajem w ramach faktury zbiorczej

Ile trzeba zapłacić za wynajem samochodów dla firm?

Koszty w tym właśnie zakresie są zależne od różnych czynników, w tym między innymi od wybranych pojazdów oraz od czasu obowiązywania umowy na wynajem.

Przykładowo, gdy jest to wypożyczalnia aut Warszawa, ceny zaczynają się od około 1000 złotych miesięcznie dla samochodów w segmencie A.

Dokładne cenniki związane z usługami wynajmu samochodów dla klientów biznesowych na średnie i dłuższe terminy można znaleźć na stronach internetowych wypożyczalni. Niektóre z nich dokonują także wyceny indywidualnej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here