tlenoterapia

Teoretycznie czyste masy powietrza potrzebne są każdemu człowiekowi do naturalnego funkcjonowania, jednak coraz więcej odnotowuje się przypadków pacjentów, którzy cierpią na rozmaite rodzaje schorzeń medycznych wynikających z niedotlenienia bądź wiążących się z niedotlenieniem. W związku z powyższym, specjaliści wpadli na pomysł stworzenia efektywnej kuracji zwanej tlenoterapią, która wykonywana jest w sesjach i z zastosowaniem specjalistycznych urządzeń zwanych koncentratorami tlenu. Chory może nawiązać współpracę z profesjonalną wypożyczalnią typu Elektrotechmed, gdzie zostanie mu udostępniona aparatura tlenowa, a następnie w warunkach domowego zacisza będzie mógł dotleniać swój organizm – zapobiegawczo bądź profilaktycznie, w sytuacjach nagłych, ale i na wszelki wypadek, a nawet w celu poprawy samopoczucia czy polepszenia jakości snu.

Na tak i na nie

Wykorzystanie tlenoterapii powinno wiązać się z uprzednim skonsultowaniem konkretnego przypadku z lekarzem prowadzącym, który ustali jak często danemu pacjentowi zalecane są sesje tlenowe. Nie należy z tym przesadzać, bowiem mimo że na pierwszy rzut oka kuracja tlenem nie sprawia wrażenia bycia metodą leczenia, jest to specjalistyczna forma zwalczania szeregu różnorodnych chorób, która jak każda medyczna ingerencja w organizm człowieka, nierzadko pociąga za sobą rozmaite skutki uboczne. Niemniej jednak zalet tlenoterapii jest zdecydowanie dużo więcej aniżeli minusów wynikających z natleniania. W szczególności jest to coś w roli zabiegu SPA dla naszych organów, a zwłaszcza mózgu oraz serca. Oczywiście na tlenoterapii korzystają także płuca a nawet żołądek i nerki. Poprzez charakteryzowaną formę leczenia można znacząco podnieść kondycję fizyczną oraz poprawić swą dotychczasową sprawność – także intelektualną, bo przecież dotleniony mózg dużo lepiej i wydajniej pracuje, dobrze zapamiętując, świetnie koncentrując się i słabiej się męcząc. Do tego jest to sposób na zwalczenie bezsenności i depresji – podczas dotleniania się nasz organizm uwalnia endorfiny, czyli tak zwane hormony szczęścia.

Wskazania do wykonania

Z pewnością zaleca się tlenoterapię osobom mającym problemy z niedotlenieniem oraz cierpiącym na bezdech senny objawiający się chwilowym zatrzymaniem oddechu w trakcie snu i chrapaniem. Kuracja tlenem jak nic innego jest pomocna przy dusznościach różnego pochodzenia- również tych na tle alergicznym czy wynikających z astmy. Do tego nie zapominajmy również o chętnie stosowanej tlenoterapii w walce z otyłością i chorobą dekompresyjną. Tlen potrafi nawet uleczyć poważne urazy oraz wyprowadzić na prostą pacjentów w ciężkim stanie zaawansowania przewlekłej obturacyjnej choroby płuc. Metoda tlenowa wskazana jest też przy zatruciu tlenkiem węgla oraz przy zawale mięśnia sercowego. Z tlenoterapii nie powinien jednak korzystać każdy, a na pewno nie bez wcześniejszych ustaleń z medykiem. W głównej mierze przeciwwskazaniem do kuracji czystymi masami powietrza jest ciąża, wszczepiony rozrusznik czy choroba nowotworowa. Do tego niektóre operacje i zabiegi w obrębie klatki piersiowej czy w obszarze ucha również wykluczają tlenoterapię.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here