Terminal danych = sukces firmy

Terminale danych w dzisiejszych czasach stanowią ważny element wyposażenia większości firm. To małe i niezwykle funkcjonalne urządzenie jest w stanie ułatwić i usprawnić pracę, skracając przy tym jej czas do minimum. W co wyposażony jest taki terminal? Jakie urządzenie najlepiej wybrać? Czym różni się od kolektora danych? Na te i na wiele innych pytań odpowiedź możesz znaleźć w poniższym artykule.

Terminal danych to coś w rodzaju małego, przenośnego komputera, który dodatkowo wyposażony jest w czytnik kodów kreskowych lub kodów graficznych, klawiaturę, dotykowy wyświetlacz oraz niezwykle wytrzymałą obudowę. Ma to duże znaczenie jeśli chodzi o warunki pracy. Często są one ciężkie – sprzęt narażony jest na upadek i zniszczenie, a biorąc pod uwagę koszty naprawy lub wymiany nie byłoby to opłacalne. Dodatkowo terminale wyposażone są w system operacyjny Windows lub Android. Dzięki temu są bardzo intuicyjne i łatwe w obsłudze dla użytkownika, który nigdy wcześniej nie miał z nimi do czynienia. Przez to, że te dwa systemy w świecie smartfonów i komputerów są wiodące na rynku, każdy bez problemu powinien sobie z nimi poradzić. Ponadto posiadają wiele możliwości, jeśli chodzi o instalację darmowych aplikacji i narzędzi, które umożliwiają przechowywanie i przetwarzanie gromadzonych danych.

Jeżeli jesteś zdecydowany na zakup terminala, a nie wiesz jaki konkretnie wybrać warto przyjrzeć się bliżej parametrom danego urządzenia. Między sobą różnią się one bowiem bardzo istotnymi cechami takimi jak system operacyjnym, odczyt kodów 1D/2D, aparat oraz dodatkowe wyposażenie/akcesoria. To właśnie dzięki tym różnicom można dobrać terminal inwentaryzacyjny dostosowany do potrzeb konkretnej firmy. Nie warto bowiem przepłacać za funkcję, które później mogą okazać się kompletnie niewykorzystywane. W zakres podstawowego wyposażenia takich terminali wchodzą wszystkie niezbędne zasilacze, kable zasilające i transmisyjne USB. Część z terminali posiada również w zestawie stacje dokujące.

Terminal danych

A czym różnią się terminale danych od kolektorów? Cechą wspólną jest fakt, że oba urządzenia posiadają wbudowany czytnik kodów (kreskowych lub wielowymiarowych). Różni je natomiast fakt, że terminal posiada bardziej przyjazne oprogramowanie (Android, Windows), a kolektor autorskie oprogramowanie producenta, które może okazać się cięższe w obsłudze. W związku z tym terminal posiada zdecydowanie więcej funkcji i ma możliwość pewnego ich rozbudowania. Dodatkowo część z nich posiada miejsce na kartę SIM, dzięki czemu są w stanie służyć również jako telefon.

Wiele terminali danych można znaleźć w sklepie internetowym Ganeo, który oferuje szeroki asortyment sprzętu logistycznego. Można w nim kompleksowo wyposażyć magazyny, sklepy internetowe i wszystkie inne firmy, które potrzebują konkretnego usprawnienia pracy w postaci specjalistycznego sprzętu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here