matematyka

Matematyka nie jest ulubiony przedmiotem uczniów. Wszak wymaga dużego skupienia i regularnej nauki. Wbrew pozorom „królowa nauk” wcale nie jest taka trudna i można się jej nauczyć szybko. Warto tutaj zdecydować się na podręcznik „MATeMAtyka karty pracy”, który łączy w sobie funkcje zeszytu ćwiczeń oraz przygotowania do matury. Zatem jak uczyć się efektywnie i dlaczego w ogóle warto uczyć się matematyki?

Systematyczna praca się opłaca

Systematyczność jest ważna, tak naprawdę nie tylko w nauce, ale później w pracy, czy codziennym życiu. Jednak trzeba jej się uczyć, nauka systematyczności to także praca, jednak taka, która daje naprawdę bardzo duże efekty. Otóż człowiek, który jej się nauczy czerpie z tego profity przez całe życie. Warto zauważyć, że ucząc się matematyki należy przede wszystkim postawić na systematyczność, wszak tylko dzięki niej, nauka będzie efektywniejsza, a materiał będziemy mogli wykorzystywać nawet przez wiele następnych lat. Tym bardziej, że dobrze przyswojona wiedza sprawi, że na ważnym egzaminie stres będzie Was tylko i wyłącznie mobilizował, wszak będziecie pewni swoich umiejętności.

Praktyka czyni mistrza

Regularne ćwiczenia pozwalają osiągnąć dobre oceny, a później także dobre wyniki z egzaminów, ale i posiąść wiedzę, która jest także przydatna w codziennym życiu. Dlatego jeżeli zależy nam na tym, aby nauka dawała nam profity to koniecznie należy postawić na regularność. Zatem warto wykonywać ćwiczenia, różne przykłady, tym bardziej, że mamy do dyspozycji naprawdę świetne podręczniki, takie jak: „MATeMAtyka Karty pracy ucznia” i „MATeMAtyka Zbiór zadań”. Warto zauważyć, że te książki pozwalają na solidne przećwiczenie danego materiału. Dzięki optymalnej liczbie różnorodnych zadań można doskonale zrozumieć dany dział. Kolejną zaletą jest oznaczenie podwójną numeracją, co z kolei umożliwia dokładną analizę rozwiązanego zadania, krok po kroku.

Zrozumienie ma znaczenie

Nigdy nie należy uczyć się na pamięć. A matematyka jest tego dobitnym przykładem. Wystarczy tylko zauważyć, że nauka na pamięć, czy słynny slogan studentów „zakuć, zdać, zapomnieć” może przynieść naprawdę wiele problemów, gdyż w przypadku matematyki można by rzecz „zakuć, nie pamiętać, nie zdać”. Otóż zasady i prawa królowej nauk muszą być w pełni zrozumiałe dla ucznia. Nie wystarczy nauczyć się regułki na pamięć, bo i tak nie będziemy potrafili jej wykorzystać podczas rozwiązywania zadań. Warto jeszcze pamiętać o aktywności na zajęciach, choć rozwiązywanie przykładów przy tablicy jest stresujące, a dodatkowo wstydzicie się przed kolegami z klasy, to musicie wiedzieć, że w ten sposób lepiej zrozumiecie dany dział, ale to nie wszystko. Otóż uczycie się także radzić sobie ze stresem. Ponadto zamiast spisywać prace domowe od kolegów z klasy należy je robić samodzielnie, zarówno dlatego, że tak nakazują zasady moralne, a ponadto, że koledzy Wam na maturze nie pomogą, swoją drogą w ten sposób robicie sobie tylko zaległości. Jeżeli już je macie to zamiast dalej w nie brnąć wybierzcie się na korepetycje.

Dlaczego warto uczyć się matematyki? A może nie warto?

Uczyć się matematyki trzeba, ale również warto, wszak bez niej ciężko będzie wam funkcjonować w codziennym życiu. Czasami trudno przekonać dziecko do nauki, a gdy mamy do czynienia z młodym dorosły bywa to jeszcze trudniejsze. Dlatego należy przedstawić racjonalne argumenty. Otóż matematykę wykorzystujecie na co dzień, płacąc za produkty w sklepie, sprawdzając czy kasjerka dobrze wydała. Ale już niedługo, jak będziecie chcieli kupić mieszkanie to w większości przypadków konieczne będzie wzięcie kredytu hipotecznego, a żeby nie zostać wmanewrowanym w nieuczciwy kredyt trzeba umieć porównywać oferty, sprawdzać oprocentowanie, i wybierać takie, które nie jest windowane. Ponadto decydując się na remont musicie umieć policzyć jaki będzie koszt danej usługi, czy nawet ile metrów kwadratowych materiałów potrzebujecie.

Matematyka jest naprawdę ciekawym przedmiotem, którego nauka przydaje się w codziennym życiu. Jednak, aby rozwiązywanie zadań sprawiało nam przyjemność, trzeba matematykę zrozumieć. A to wcale nie jest trudne, pod warunkiem, że będziecie uczyć się systematycznie, gdyż tylko taka nauka jest efektywna.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here