Problemy w związku

Związek dwojga ludzi to relacja, która powinna być przez nas pielęgnowana. Często, będąc z kimś, jesteśmy zmuszeni do rezygnowania z dotychczasowego życia i przyzwyczajeń. Wiele potrafimy poświęcić dla drugiej osoby, jeśli kieruje nami prawdziwa miłość. Na początku znajomości, kiedy zakochujemy się w sobie, wszystko nas cieszy, nie możemy się sobą nacieszyć, pragniemy być ze sobą przez cały czas. Są to cudowne chwile i piękne uczucia, które każdy powinien przeżyć. Motylki w brzuchu, bijące ręce spocone dłonie – te wszystkie uczucie towarzyszą początkowej znajomości. Taki stan euforii trwa przez jakiś czas, a później, jeśli nadal zostajemy ze sobą, przychodzi codzienność i często wkrada się nuda. Jeśli mamy wspólne zainteresowania, tematy do rozmów, a nasze małżeństwo nie ogranicza się jedynie do wymieniania między sobą informacji, to możemy mówić o udanym związku.

Powinniśmy dbać o siebie nawzajem, mówić miłe rzeczy i komplementy, wspierać się i sprawiać miłe niespodzianki. Oczywistym jest, że każdy z nas ma gorsze dni, kłócimy się, mamy dość swojego partnera, ale jeśli taki stan mija, to wszystko jest w jak najlepszym porządku. A co jeżeli atmosfera między dwojgiem ludzi jest zepsuta już od dawna i coraz bardziej oddalają się oni od siebie? Jeśli jedno z nich myśli już o rozwodzie, a drugie właściwie nie ma nic przeciwko temu? Nawet wtedy warto zawalczyć o związek. W takiej sytuacji może pomóc terapia małżeńska. Często to właśnie terapeuta ratuje małżeństwa i bez niego związek może się rozpaść. Przyczyny kryzysu w małżeństwie mogą być różne, np. nierówny podział obowiązków, praca zawodowa, odmienne podejście w kwestii wychowywania dzieci itd.

Taka terapia dla par Poznań lub w innych miastach może być dla związku zbawienna. Pomoże poznać nam swoje potrzeby, mówić o uczuciach, o tym, czego potrzebujemy, uzdrowić wzajemne relacje. Terapeuta ma za zadanie poznać emocje i potrzeby jednej i drugiej osoby, ale nie oceniać ich. Pomoże znaleźć rozwiązania i kompromisy. Często osoba z zewnątrz, które nie stoi po żadnej ze stron, może uzdrowić relacje dwojga ludzi. Jeśli nie wiemy do którego terapeuty powinniśmy się zwrócić, warto popytać zaufanych znajomych, poszukać informacji w Internecie, poczytać opinie i zdecydować się, która poradnia małżeńska w Poznaniu lub innym, dużym mieście jest najlepsza. To bardzo ważne, żeby powierzyć swoje problemy dobremu specjaliście, któremu będziemy mogli zaufać na tyle, żeby opowiadać o najintymniejszych szczegółach naszego małżeństwa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here