Przedmioty na kierunku Zarządzanie

Jest to popularny kierunek, pojawiający się na wielu uczelniach zarówno polskich, jak i zagranicznych. Jakie treści nauczania są na nim realizowane? Czy jest to wybór zapewniający dobrą pracę w przyszłości? Podpowiadamy.

Planujesz rozpocząć studia? Dowiedź się więcej o tym kierunku!

Zarządzanie to dość rozległy kierunek, który pojawił się w Polsce wraz z tworzeniem się pierwszych tzw. uczelni biznesowych. Są to studia dla pewnych siebie, zaangażowanych i systematycznych osób, które w przyszłości chcą zajmować stanowiska kierownicze i koordynować pracę innych osób lub przebieg różnorodnych procesów w przedsiębiorstwie. Idealny kandydat powinien być więc dobrze zorganizowany, kreatywny i uporządkowany, mieć zdolności menedżerskie oraz predyspozycje do pracy w zmieniających się warunkach. Dużym plusem będzie umysł ścisły, ponieważ w toku studiów realizuje się sporo zagadnień z przedsiębiorczości, ekonomii, finansów, a nawet prawa. Dodatkowo pojawiają się także elementy HR-u, marketingu i reklamy czy psychologii. Osoby, które planują studia na kierunku Zarządzanie, muszą więc cechować się wszechstronnością.

Zarządzanie, czyli co? Czego nauczysz się na studiach?

Rozważając rozpoczęcie tego typu studiów, warto porównać ze sobą ofertę kilku uczelni, by znaleźć tę o najlepszą. Godna polecenia jest z pewnością Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie, która realizuje kierunek Zarządzanie na studiach I. Studenci mają do wyboru kilka ciekawych specjalności, takich jak:

  • Hotelarstwo;
  • Handel i usługi logistyczne;
  • Biznes międzynarodowy;
  • Organizacja eventów, imprez sportowych i koncertów;
  • Grafika komputerowa i media społecznościowe;
  • Oraz usługi gastronomiczne i dietetyka.

Pokazuje to, jak rozległą wiedzę mogą zdobyć studenci i jak wiele możliwości rozwoju zawodowego otrzymują.

Dużą zaletą uczelni jest także jej współpraca (jako jedynej uczelni w Polsce) z Herzing University. Dzięki temu studenci mogą uzyskać prestiżowy dyplom   Bachelor of Science in Business Management.

Kontynuacją studiów I stopnia na kierunku Zarządzanie mogą być studia II stopnia Zarządzanie i Inżynieria Produkcji, realizowane na tej samej uczelni.

Co po studiach? Gdzie znajdziesz pracę jako absolwent Zarządzania?

Możliwości, jakie rozpościerają się przed specjalistami w tej dziedzinie, są bardzo duże. Etat zaoferuje im większość firm, przedsiębiorstw i instytucji, w których niezbędna jest znajomość koordynowania działań pracowników lub procesów produkcji. W niemal każdej firmie przyda się ktoś skutecznie zarządzający zasobami ludzkimi czy finansami. Absolwenci mogą więc liczyć na zatrudnienie na stanowiskach menedżerskich, a także w dziele HR-u, administracji czy marketingu.

Duże znacznie dla późniejszej kariery zawodowej ma także wybór specjalności. Konkretyzuje ona zdobywaną podczas studiów wiedzę i sprawia, że po ich skończeniu studenci stają się świetnie wykwalifikowanymi specjalistami. Świetnym pomysłem na podniesienie kwalifikacji, awans lub znalezienie lepszej pracy, jest są także studia II stopnia na zbliżonym kierunku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here