Laptopy Dell – trzy ciekawe modele dla graczy

Należysz do grona fanów gier komputerowych? Jeśli tak, doskonale wiesz, że nie tylko komputery stacjonarne nadają się do tego, aby czerpać pełnię przyjemności z tej formy rozrywki. Aby jednak notebook sprawdził się w takiej roli, potrzebny Ci jest dobry laptop gamingowy. Dell to jedna z marek, która oferuje takie urządzenia. Które wybrać? Oto 3 laptopy Dell, które sprawdzą się w tej roli doskonale.

Czym wyróżniają się laptopy Dell dla graczy?

Jeśli potrzebny Ci jest dobry laptop gamingowy, Dell ma dla Ciebie wiele rozwiązań. Ale uwaga: aby po nie sięgnąć, musisz skoncentrować swoją uwagę na modelach stworzonych specjalnie na potrzeby graczy. Są to m.in. linie Dell Inspirion G3 oraz G5, które można znaleźć np. w sklepie Gigam – https://gigam.pl/3-laptop. Czym się wyróżniają? Przede wszystkim oddzielnym, specjalnie zaprojektowanym układem GPU, czyli procesorem graficznym o wysokiej wydajności. Warto jednak wspomnieć, że laptopy Dell dla graczy oferują również:

  • lepszy niż modele biurowe system chłodzenia i wentylacji – szczególnie ważny, ponieważ podczas grania w obciążające gry urządzenie może mieć tendencję do przegrzewania się,
  • ergonomiczną konstrukcję, sprzyjającą komfortowemu sterowaniu podczas rozgrywki,
  • wysoką „kulturę” pracy, a zatem dobrą jej akustykę,
  • wysoką wydajność baterii – co pozwala na długie granie także bez podłączania się do ładowarki,
  • specjalne konfiguracje podzespołów – skomponowane tak, aby najlepiej odpowiadały wymaganiom graczy.

Który laptop dla graczy Dell wybrać?

Linie Dell Inspiron G3 oraz G5, które pojawiły się na rynku pod koniec 2018 roku, oferują bardzo szeroką gamę dobrej klasy notebooków dla graczy. Jednak możesz się zastanawiać, który model wybrać dla siebie. Wszystko zależy od tego, w jakie tytuły grasz oraz… jakim budżetem dysponujesz. Wśród laptopów gamingowych amerykańskiego producenta znajdziesz zarówno bardziej budżetowe, jak i niesamowicie wydajne modele. Oto trzy, które mogą wzbudzić zainteresowanie.

  • Dell Inspiron 5590

To bardzo wydajna seria laptopów gamingowych z rodziny G5. Znajdziesz w niej modele z układem graficznym Nvidia GTX 1650 4GB, jak również Nvidia RTX 2060 6GB i innymi z wyższej półki. Większość modeli oferuje hybrydowe dyski twarde, tj. połączenie SDD i HDD, dzięki czemu z jednej strony zyskujesz odpowiednią ilość miejsca na pliki gier, a z drugiej – maksymalną wydajność pracy, bez opóźnień. W tej gamie są dostępne modele z procesorami i5 oraz – bardziej wydajnymi – i7. Urządzenia mają ekran o przekątnej 15,6 cali, co zapewnia doskonały balans między wielkością obrazu a mobilnością notebooka.

  • Dell Inspiron 5587

To bardziej budżetowa seria Delli dla graczy, która nadal jest częścią linii G5. Znajdziesz w niej laptopy w przyjaznym przedziale cenowym, a jednocześnie doskonale sprawdzające się do celów gamingowych. Wszystkie modele mają ekran o przekątnej 15,6 cali i pracują na procesorach z grupy i5 lub i7. Różnica pomiędzy 5587 a 5590 jest związana z typem GPU. W modelach 5587 znajduje się karta Nvidia GTX 1050 Ti Max-Q 4GB, która jest układem z nieco niższej półki.

  • Dell G3 3579

Laptopy Dell G3 również cieszą się dużą popularnością i podobnymi parametrami technicznymi do tych z linii G5. Jedną z ciekawszych propozycji jest model Dell G3 3579, który pozwoli się cieszyć gamingową mocą za rozsądne pieniądze. W tym modelu znajdziesz popularny układ graficzny Nvidia GeForce GTX 1050 4GB, 8 GB RAM-u DDR4, procesor klasy i5 oraz dysk SSHD o wysokiej pojemności. To zatem również sprzęt warty rozważenia.

Jak wybrać idealnego laptopa do gier? Na to pytanie nie ma jednej dobrej odpowiedzi, ponieważ wszystko zależy od Twoich oczekiwań, tytułów, w jakie grasz, a także od dostępnego budżetu. Dlatego najrozsądniejszym rozwiązaniem jest konsultacja z ekspertem z dobrego sklepu z markowymi notebookami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here