Kurs KPP w Poznaniu - dlaczego warto się zapisać?

Poznań jest bardzo ważnym punktem na mapie województwa wielkopolskiego. Jest nie tylko istotnym węzłem drogowym i kolejowym. W Poznaniu znajduje się także międzynarodowy port lotniczy. Ciągły rozwój aglomeracji, powstawanie nowych dróg i firm oraz zwiększająca się liczba mieszkańców sprawia, że jest to jedno z najprężniej rozwijających się miast w Polsce. Z ciągłym rozwojem miasta wiąże się jednak wyższy wskaźnik wypadkowości. Jeśli nie chcemy biernie uczestniczyć w niebezpiecznych sytuacjach, warto rozważyć udział w kursie KPP w Poznaniu.

Kurs KPP w Poznaniu – dlaczego właśnie tutaj?

Poznań jest piątym pod względem ludności miastem w Polsce. Biorąc pod uwagę jego powierzchnię, znajduje się na miejscu szóstym. W Poznaniu chce mieszkać coraz więcej osób, a sprzyja temu infrastruktura oraz liczba przedsiębiorstw, która z roku na rok się zwiększa. Większa ilość mieszkańców i samochodów oraz specyfika terenu województwa wielkopolskiego sprawiła, że na przestrzeni lat zwiększyła się liczba wypadków. To dlatego Centrum Ratownictwa postanowiło zorganizować kurs KPP w mieście Poznań – szczegółowe informacje o szkoleniu i terminach dostępne są tutaj: www.centrumratownictwa.com/kurs-kwalifikowanej-pierwszej-pomocy-kpp/poznan.

Dlaczego warto zdecydować się na kurs kwalifikowanej pierwszej pomocy w Poznaniu? Szkolenie KPP pozwoli w krótkim czasie przyswoić najważniejsze zasady pierwszej pomocy, czyli wiedzy niezbędnej do ratowania ludzkiego życia i zdrowia. Ponadto kurs pierwszej pomocy jest prowadzony przez doświadczone osoby, dlatego można mieć pewność, że wiedza zostanie przekazana w sposób rzetelny i rzeczowy.

Kurs kwalifikowanej pierwszej pomocy – oferta dla osób prywatnych i dla firm

Niebezpieczna sytuacja związana z zagrożeniem życia lub zdrowia innej osoby może zdarzyć się wszędzie. Dotyczy to nie tylko osób, które na co dzień pracują w trudnych warunkach. Zasłabnięcie, złamanie kończyny czy udar – możemy być świadkiem takiego zdarzenia, będąc na zakupach, spacerze czy podczas wykonywania służbowych obowiązków w biurze.

Mając na uwadze, że sytuacja zagrożenia życia lub zdrowia może nas zaskoczyć wszędzie, każdy z nas powinien rozważyć udział w szkoleniu KPP. Kurs pierwszej pomocy pozwala poznać w teorii i praktyce najważniejsze zasady ratowania drugiego człowieka.

Kurs KPP jest również skierowany do przedsiębiorców z terenu Poznania i Wielkopolski. Uczestnictwo w kursie pozwoli przeszkolić swoich pracowników w zakresie pierwszej pomocy, ale też stworzyć Zakładowy Zespół Ratownictwa. Przeszkoleni pracownicy znacznie zwiększają poziom bezpieczeństwa w firmie. Na kursie nauczą się, jak reagować w przypadku sytuacji zagrożenia zdrowia i życia, jak ocenić stan osoby/osób poszkodowanych i przeprowadzić sprawną ewakuację ze strefy zagrożenia.

Kursy pierwszej pomocy – na czym polegają?

Każdy kurs pierwszej pomocy składa się z zajęć teoretycznych i praktycznych. Podczas teorii kursantom przedstawiane są podstawy prawne związane z organizacją ratownictwa medycznego. Omawiane są zasady bezpieczeństwa własnego, poszkodowanego i miejsca zdarzenia. Oczywiście najszerzej poruszane są zagadnienia związane z osobą poszkodowaną, od anatomii po możliwe stany, w jakich poszkodowany może się znaleźć.

Każdy uczestnik kursu KPP w Poznaniu weryfikuje zdobytą wiedzę w praktyce. Zajęcia praktyczne uczą kursantów, jak zachowywać się w przypadku nagłego stanu osoby poszkodowanej: utraty przytomności, drgawek, zawału serca czy podtopienia. Kursanci poznają także mechanizm działania zestawów ratowniczych, defibrylatora oraz sposoby dezynfekcji sprzętu.

Co daje kurs pierwszej pomocy?

Każde szkolenie z kwalifikowanej pierwszej pomocy zakończone jest państwowym egzaminem teoretyczno-praktycznym. Kursant, który zda egzamin, otrzymuje zaświadczenie o uzyskaniu tytułu „Ratownika”, które jest ważne przez okres 3 lat od daty wydania. Po tym czasie konieczna będzie recertyfikacja kursu KPP, w celu przedłużenia uprawnień.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here