Które języki obce są najtrudniejsze do opanowania

Marzysz o znajomości większej liczby języków obcych? Zastanawiasz się, jakie umiejętności są przydatne na rynku pracy? Chcesz się rozwijać, jednocześnie poszerzając swoje horyzonty zawodowe? Marzy ci się praca w międzynarodowej firmie? Jeśli chociaż jedna z odpowiedzi na te pytania brzmi tak, podejmij wyzwanie!

Najtrudniejsze języki do przyswojenia? Nie ze Szkołą Językową UAM

Zarówno planowanie ścieżki kariery, jak i poszukiwanie pracy może być czasem trudne i skomplikowane. Niesie ze sobą konieczność podjęcia wielu trudnych decyzji, rozważenia różnych możliwości i dopasowania się pod narzucane przez rynek pracy reguły. Ważne są nie tylko prywatne predyspozycje, ale i umiejętności czy doświadczenie nabyte po drodze. Warto zastanawiasz się, w jaki sposób wyróżnić się spośród grona kandydatów na dane stanowisko. Nie jest najważniejsza czcionka użyta przy pisaniu CV, wymienione cechy charakteru, dopasowane do definicji poszukiwanego, idealnego pracownika. Spośród tysięcy zgłoszeń o wiele szybciej wyróżni się CV wzbogacone o potwierdzoną certyfikatem znajomość języka obcego. Nie tylko znajomość języka angielskiego może okazać się przydatna na nowym stanowisku, ale także innych języków. Im mniej popularny język, tym mniej osób, które się nim posługują, a więc większa szansa na ciekawsze stanowisko czy na znalezienie swojej niszy na rynku pracy.

Chociaż nauka nowego języka obcego może się wydawać dużym wyzwaniem, przy pomocy wykwalifikowanej, profesjonalnej kadry stanie się prawdziwą przyjemnością. Pokonywanie bariery językowej nie tylko oferuje nowe możliwości, ale też daje poczucie niezależności i dodaje pewności siebie. Pierwszym krokiem na tej drodze jest znalezienie renomowanej szkoły językowej, z doświadczeniem i odpowiednio wykwalifikowanym personelem. W Szkole Językowej UAM Poznań języka można uczyć się od podstaw lub rozwijać już posiadane umiejętności. Po rozwiązaniu darmowego testu poziomującego kursanci zostają dobrani w niewielkie grupy, odpowiednie pod względem poziomu zaawansowania.

Opanowanie których języków stanowi największe wyzwanie?

Spośród najtrudniejszych do wyuczenia języków w Europie, jak nie na świecie, bez obaw można wymienić język polski, ze wszystkim jego odmianami i rodzajami. Porozumiewając się nim na co dzień, nie ma więc się czego obawiać, przystępując do nauki innego języka uznawanego za trudny w Europie. Nawet jeśli jest to język rosyjski, wymagający nauki zupełnie nowego alfabetu. Dzięki kameralnym grupom liczącym kilka osób oraz zadaniom domowym utrwalającym zdobytą na kursie wiedzę i rozszerzającym posiadane słownictwo, tworzy się optymalne warunki do nauki.

Szkoła Językowa UAM Poznań oferuje nie tylko indywidualne podejście prowadzącego do każdego kursanta, ale i możliwość prowadzenia rozmowy z kilkoma różnymi osobami w doskonalonym języku. 

Język francuski, mimo skomplikowanej wymowy i wielu niemych końcówek, dzięki stosowanej na zajęciach metodzie komunikatywnej okaże się łatwiejszy niż mogłoby się wydawać. Z kolei język niemiecki charakteryzujący się trzema rodzajami gramatycznymi i odmianą rzeczowników, w którym funkcjonuje wiele słów pochodzących z tego samego źródła, po zakończeniu kursu będzie można recytować przez sen.

Szkoła językowa UAM Poznań oferuje także kursy z języka angielskiego, hiszpańskiego, włoskiego i łacińskiego. Wybierz ten, który najbardziej ci odpowiada i zapisz się na kurs już dziś. Do wyboru są kursy odbywające się w tygodniu, jak również intensywne kursy wakacyjne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here