auto

Stolica naszego kraju ma naprawdę wiele do zaoferowania odwiedzającym. Tętniące życiem kluby, Stadion Narodowy, na którym odbywają się rozgrywki na najwyższym poziomie, liczne zabytki, bulwary wiślane – to tylko niektóre spośród propozycji na pobyt w Warszawie. Jednak zwiedzanie miasta może zepsuć nam spędzanie zbytniej ilości czasu w zatłoczonej komunikacji miejskiej, w rezultacie zabraknie nam go na ważniejsze rzeczy. Jak rozwiązać ten problem?

Wypożyczenie samochodu – najlepsza opcja

Jeśli cenisz wolność, niezależność i zwiedzanie po swojemu, to najlepszym rozwiązaniem będzie wynajęcie samochodu na miejscu. Własny środek lokomocji pozwoli ci na odwiedzenie dowolnego miejsca w stolicy, kiedy tylko tego będziesz potrzebował. Jednak przyjazd do Warszawy własnym samochodem (szczególnie z dalszych stron kraju) wymaga czasu i jest męczący – dlatego zdecydowanie wygodniejszym rozwiązaniem będzie dojazd takimi środkami transportu jak samolot, autobus, czy pociąg. W czasie podróży można się zrelaksować i dojechać na miejsce wypoczętym. Wynajęcie samochodu na miejscu pozwala na połączenie dobrodziejstw obu tych rozwiązań – wygodnego dojazdu do Warszawy i pełnej niezależności na miejscu.

Pomysły na zwiedzanie Warszawy samochodem – czyli co warto zobaczyć?

Załóżmy, że naszym celem jest Warszawa wypożyczalnia samochodów już nam wynajęła odpowiedni pojazd i zaczynamy planować swoją wizytę. Gdzie warto się wybrać?

Jednym z najbardziej „must see” na planie miasta jest Starówka. Gruntowanie odbudowana po Powstaniu Warszawskim zabudowa z kolorowymi budynkami i stojącą na środku Kolumną Zygmunta, Zamkiem Królewskim i Syrenką to najbardziej rozpoznawalne miejsca w mieście. Leniwie spacerując Starówką, odkryjemy wiele smaczków, składających się na całokształt tego wyjątkowego miejsca.

Kolejnym flagowym miejscem w Warszawie są Łazienki – chyba najbardziej znany w Polsce park, w którym można wysłuchać koncertu fortepianowego (odbywa się w każdą niedzielę), obejrzeć wystawy znajdujące się we wnętrzu pałacu, podziwiać Ogród Chiński, a także żyjące w parku pawie. Satysfakcja gwarantowana.

Miejscem wartym odwiedzin, do którego również łatwo dojedziemy, jest warszawska Praga. To jedyna część miasta, której udało się uniknąć wyburzenia podczas II wojny światowej. Zachowane i coraz częściej odrestaurowane kamieniczki to miejsce, gdzie wciąż można poczuć klimat sanacyjnej Warszawy.

Warszawa to świetny pomysł na odpoczynek – to miasto zasługuje, by zwiedzać je po swojemu i bez pośpiechu. Właśnie wtedy można docenić piękno drzemiące w wielowiekowej historii.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here