Filologia angielska – anglistyka od podstaw w WSF we Wrocławiu. Ciekawe studia licencjackie i magisterskie przygotowujące do pracy nauczyciela lub w branży IT.

Filologia angielska od lat jest jednym z kierunków najchętniej wybieranych przez abiturientów. Nie bez powodu – perspektywy zawodowe po ukończeniu anglistyki są bardzo obiecujące. Absolwenci tego kierunku mają przede wszystkim wiele możliwości do wyboru. Mogą pracować zarówno jako nauczyciel, tłumacz, korepetytor, copywriter materiałów anglojęzycznych, jak i pracownik międzynarodowej korporacji. Co ważne, angliści mogą szukać pracy także w branży IT.

Nauczanie języka angielskiego

Absolwenci filologii angielskiej bez żadnego problemu znajdą zatrudnienie we wszystkich placówkach edukacyjnych – od przedszkola, przez szkołę podstawową aż po liceum. Aby zostać nauczycielem w szkole muszą jedynie wybrać odpowiednią specjalizację na studiach. Taką ofertą dysponuje np. Wyższa Szkoła Filologiczna we Wrocławiu (więcej można dowiedzieć się na stronie https://www.wsf.edu.pl/). Studenci nie tylko udoskonalą swój język angielski, ale także poznają kulturę i zwyczaje Brytyjczyków, co jest niezwykle pomocne przy prowadzeniu zajęć w szkole. Dodatkowo studia licencjackie ze specjalizacją nauczycielską mają w swoim programie zajęcia z zakresu pedagogiki i metodyki nauczania. Zajęcia te umożliwią podjęcie pracy w zawodzie nauczyciela języka angielskiego. Warto pamiętać, że angliści mogą być zatrudnieni nie tylko w szkole czy przedszkolu, ale także np. w centrum językowym, gdzie poprowadzą specjalne kursy.

Praca w branży IT

Ciekawą alternatywą dla pracy w zawodzie nauczyciela może być praca w branży IT. Nie ulega wątpliwości, że jest to obecnie najdynamiczniej rozwijająca się branża spośród wszystkich. Dobra wiadomość dla absolwentów filologii angielskiej jest taka, że nie muszą mieć wykształcenia informatycznego czy ukończonych dodatkowych kursów, by pracować w branży IT. Podobnie jak w przypadku specjalizacji nauczycielskiej wystarczy wybrać studia, których program został dostosowany do potrzeb branży. Wspomniana już WSF oferuje specjalizację zawodową; ofertę można znaleźć pod linkiem: https://www.wsf.edu.pl/studia-licencjackie,anglistyka.xml

Warto pamiętać, że WSF ma ofertę także dla osób, które chcą nauczyć się języka od podstaw – chętni mogą spróbować swoich sił na anglistyce od podstaw.

Artykuł sponsorowany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here