Dla kogo są studia MBA?

Studia MBA, które umożliwiają zdobycie tytułu Master of Business Administration, nie są dla wszystkich. Jakie warunki trzeba spełnić, by uczestniczyć w rekrutacji na studia MBA?

Czym są studia MBA i dlaczego nie każdy może na nie aplikować?

Studia MBA to studia podyplomowe, co oznacza, że mogą na nie aplikować jedynie osoby, które uzyskały już wykształcenie wyższe (minimum tytuł licencjata). Nie jest to jednak jedyny warunek dla osób, które chcą wziąć udział w rekrutacji. Muszą wykazać się również doświadczeniem zawodowym (zazwyczaj co najmniej 2-letnim). Dzięki temu na studiach MBA teoria odgrywa znacznie mniejszą rolę – słuchacze mają już bowiem wiedzę na temat działania różnych mechanizmów. Na zajęciach rozwiązują natomiast case’y, biorą udział grach biznesowych i symulacjach, słowem – uczą się na praktycznych przykładach. Z przykładowym programem studiów MBA można zapoznać się na stronie https://www.studiamba.wsb.pl/.

Dla kogo studia MBA?

Na studiach MBA świetnie odnajdą się osoby, które łatwo nawiązują kontakt z innymi ludźmi, dzięki czemu są w stanie zbudować własną sieć networkingową (zaawansowany networking jest jedną z największych zalet studiów MBA). Dodatkowo na tego rodzaju studiach lepiej będą czuć się osoby, które nie przepadają za nauką z podręczników akademickich, wolą natomiast przyswoić najważniejsze informacje z danego zakresu, a następnie przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. To świetne studia dla wszystkich, którzy mają ambicję stać się skutecznymi kierownikami i menedżerami lub już nimi są, ale chcą nieustannie podnosić swoje kompetencje.

Więcej na temat studiów MBA można dowiedzieć się z https://emba-warszawa.pl/

Zainteresować może Cię również:

Korzyści studiów MBA – https://www.studiamba.wsb.pl/dlaczego-mba/korzysci-dla-ciebie

Organizacja i forma zajęć – https://www.studiamba.wsb.pl/dlaczego-mba/organizacja-i-forma-zajec

Opinie o studiach MBA na  WSB – https://www.studiamba.wsb.pl/dlaczego-wsb/opinie 

Artykuł sponsorowany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here