Dlaczego warto inwestować w kontrakty CFD

Inwestycja w kontrakty CFD to jeden z najpopularniejszych sposobów na pomnażanie kapitału wśród inwestorów we współczesnym świecie. Wynika to przede wszystkim z tego, że takie inwestycje mają całą masę rozmaitych zalet. W poniższym artykule dokładnie omawiamy, dlaczego warto inwestować w kontrakty CFD.

Kontrakty CFD – czym są i jak działają?

Kontrakty CFD (contract for difference – ang. – kontrakt na różnicę kursową) to określenie dla kontraktów na różnicę kursową. Są to instrumenty finansowe śledzące wzrosty bądź spadki cen konkretnych aktywów bazowych.

Kontrakty CFD są zawierane pomiędzy dwiema stronami, czyli kupującym i sprzedającym. Różnicę wartości aktywa bazowego rozlicza się od momentu podpisania kontraktu. Osoby, które kupują kontrakty CFD nie są właścicielami „śledzonego” aktywa bazowego, co jest istotną różnicą w porównaniu z akcjami. Inwestycja w kontrakty CFD może przynieść inwestorom z całego świata całą masę rozmaitych korzyści. 

Korzyści wynikające z inwestycji w kontrakty CFD 

Niewątpliwym atutem inwestycji w kontrakty CFD jest fakt, że omawiany instrument finansowy wyróżnia się niezwykłą prostotą. Cała procedura zakupu kontraktów przebiega w bardzo prosty sposób i nie zajmuje wiele czasu. Ceny kupna i sprzedaży są w zdecydowanej większości przypadków takie same jak wartość aktywów bazowych. Dywidendy są wypłacane w sposób bezpośredni na rachunek bankowy wskazany przez inwestora. 

Dźwignia finansowa, czyli możliwość zrealizowania dużej inwestycji przy niewielkim wkładzie finansowym 

Ogromną zaletą kontraktów CFD jest także fakt, że działa tutaj mechanizm dźwigni finansowej. Dzięki niemu inwestorzy mogą dokonywać stosunkowo wysokich inwestycji bez dużego wkładu finansowego. Dzięki temu nawet osoby, które nie mają zgromadzonego sporego kapitału, mogą w stosunkowo krótkim czasie zyskać na kontraktach CFD duże pieniądze. 

Dodatkowym atutem kontraktów CFD jest fakt, że jest to forma inwestowania środków uznawana za jedną z najbardziej elastycznych.

Transakcji można dokonywać z dowolnego miejsca na Ziemi 

Handel kontraktami futures odbywa się w 100% online. Wszyscy inwestorzy działają w oparciu o wyspecjalizowane platformy transakcyjne, które pozwalają na finalizowanie rozmaitych operacji finansowych. Jedną z najbardziej znanych platform inwestycyjnych jest Saxo Bank. 

Dzięki niej można handlować ponad 19 000 instrumentów przy niskich spreadach i prowizjach. Tu znajdziesz dalsze informacje na temat możliwości, jakie daje platforma transakcyjna Saxo Bank. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here