Jak bezpiecznie pakować elektronikę do wysyłki?

0
850

Zakupy online są coraz bardziej popularne wśród każdej wiekowej grupy Polaków. Rozwój branży zaszedł tak daleko, że w obecnych czasach online możemy kupić praktycznie wszystko. Nie inaczej jest też z elektroniką której udział w sprzedaży systematycznie rośnie.

Rozwój zakupów online to również rozwój technologii związanej z szeroko rozumianą logistyką i przechowywaniem produktów. Każdy z nas chce żeby zamówiony towar w szczególności drogocenna elektronika dotarły do nas w stanie idealnym. Aby tak się stało nasz sprzęt musi zostać odpowiednio spakowany. Opakowania styropianowe na elektronikę są jednym z elementów gwarancji tego że zamówiony towar nie ulegnie uszkodzeniu w trakcie transportu. Opakowanie styropianowe zapewnia świetną amortyzację oddzielając zamówioną elektronikę od czynników zewnętrznych w szczególności przy przypadkowym upadku.

Zamiast opakowań styropianowych coraz częściej wykorzystywane są również pojemniki izolacyjne od hirsch-porozell.pl. O ile opakowania styropianowe chronią przed bezpośrednim uderzeniem czy wgnieceniem. O tyle pojemniki izolacyjne chronią od czynników zewnętrznych takich jak min temperatura czy wilgoć które mogą bardzo źle wpływać na jakoś produktów (szczególnie podczas długich transportów w ekstremalnych warunkach). Materiał z którego wykonane są pojemniki izolacyjne w większości przypadków jest pochodzenia sztucznego. Najczęściej wykorzystywany jest wysokiej jakości gruby i twardy plastik, jednak zdarza się również że do wykonania ich stosowany jest odpowiednio spreparowany styropian.

Jak bezpiecznie zapakować elektronikę lub inny produkt do wysyłki?

W pierwszej kolejności określ gdzie chcesz wysłać paczkę oraz jak długo będzie trwał jej transport. Inaczej przygotujesz towar do wysyłki krajowej z miasta do miasta a jeszcze inaczej do długiej wysyłki między krajowej. Jeżeli wiesz już jaką drogę przejdzie twoja paczka, zorientuj się jakie warunki panują na zewnątrz. W przypadku upałów warto zadbać o dodatkową izolację produktów. Nie musisz do tego wykorzystywać specjalnych pojemników izolacyjnych ale być może dodatkową warstwę wypełniacza która posłuży za izolację. Jeżeli wysyłany przez Ciebie towar jest odporny na wysokie temperatury możesz wybrać zwykły karton, kopertę czy też inne opakowania ze sklepu https://www.hirsch-porozell.pl/produkty/opakowania/.

Jeżeli wiemy już jakiego rodzaju ekstremalnych warunków możemy spodziewać się podczas transportu przesyłki. Kolejnym krokiem jest dobór odpowiedniego opakowania. Odpowiednie opakowanie poza materiałem to dobór odpowiedniej wielkości opakowania do wielkości przedmiotu. Opakowanie nie może być za małe ponieważ nasz towar się tam nie zmieści. Nie może być również zbyt duże, gdyż luźny przedmiot będzie tam zwyczajnie się obijał. Kilkanaście centymetrów luzu po włożeniu przedmiotu do paczki wydaje się idealnym rozwiązaniem. Pozostałą przestrzeń wypełnij dowolnie wybranym materiałem w ten sposób aby przedmiot nie mógł się tam poruszać, dzięki uzyskanej tak stabilności dotrze cały do adresata.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here