Czy higiena baz danych się opłaca?

W dzisiejszych czasach jednym z największych atutów niemalże każdej firmy są bazy danych, dlatego tej kwestii warto poświecić nie tylko czas, lecz także środki finansowe. Nieaktualne bazy danych mogą spowodować duże zamieszania, a także narażać na straty, dlatego wyrzucenie błędnych bądź nieaktualnych numerów może stanowić klucz do sukcesu.

Higiena baz danych jest ważna!

Problem z bazą danych nie jest rzadkim zjawiskiem, bo według ekspertów dotyczy bardzo dużej liczby organizacji. Nieaktualne adresy i numery telefonów tylko zaśmiecają ją, dlatego warto postawić na systematyczne porządki, by skala problemu nie rosła, a co ważne nie generowała strat. Higiena baz danych wbrew pozorom nie jest trudna, jednak wymaga czasu, który ciężko wygospodarować, zwłaszcza jeśli prowadzi się dużą firmę. Potrzebna będzie też dobra strategia. W tej kwestii z pomocą przyjdzie https://schober.pl/, firma, która świadczy usługi z zakresu czyszczenia baz danych, a także ich efektywniejszemu wykorzystaniu. Tak naprawdę bazy danych to największe aktywa każdej firmy i to od nich zależy być albo nie być każdego przedsiębiorcy.

Co daje czyszczenie baz danych?

Czyszczenie oraz deduplikacja baz danych niesie za sobą wiele korzyści i pozwala na efektywniejsze wykorzystanie zgromadzonych zasobów oraz szybsze dotarcie do klientów. Zlecając taką usługę zewnętrznej firmie, nie należy się obawiać o wyniki, gdyż w pierwszym etapie każdy zainteresowany otrzyma raport, w którym zostanie wyszczególnione jakie kroki trzeba podjąć, by uporządkować własne dane. Warto pamiętać, iż deduplikacja obejmuje nie tylko wewnętrzne dane, lecz także zewnętrzne. Ponadto będzie można liczyć na:

  •    ustalenie konkretnych schematów, według których dane będą zapisywane,
  •    szczegółowe analizy oraz raportowanie baz,
  •    standaryzacje według obowiązujących słowników oraz danych uzyskanych z GUS,
  •    szczegółowe sprawdzanie, czy dostarczane dane są aktualne z już zapisanymi,
  •   poprawę funkcjonowania firmy, oraz wzbogacanie bazy o nowe zapis.

Czy można samodzielnie porządkować dane?

Owszem jednak warto pamiętać, iż składa się na to wiele czynników. W prężnie rozwijającej się firmie nie trudno o chaos. Dbałość o bazy danych i dokonywanie wpisów należy zazwyczaj do obowiązków wielu pracowników i to właśnie od ich zaangażowania będzie zależało czy dokumentacja będzie posegregowana, a ważne umowy zawsze będą leżały na swoim miejscu. Niestety dbałość o takie szczegóły często pozostawia wiele do życzenia, dlatego nie wystarczy tylko zaktualizować bazę danych, lecz konieczne będą zmiany w kulturze samych pracowników. Nie warto ryzykować więc ryzykować skoro są firmy, które kompleksowo zadbają, by ta strefa była „czysta”.

Dobry system do przechowywania danych

Czyszczenie baz danych to jedno, lecz bardzo ważny jest też system, w którym będą przechowywane. Tutaj oszczędzanie nie przyniesie efektów. Droższe a tym samym lepsze systemy mają znacznie więcej narzędzi, dzięki którym segregowanie danych, a także ich aktualizacja nie będą trudne. Dobre systemy mailingowe owszem są kosztowne, jednak gwarantują znacznie lepszą obsługę wysyłanych wiadomości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here