Smartfon czy tablet? Wybierz najlepszy prezent na święta!

Chcesz podarować bliskim prezenty efektowne, ale jednocześnie funkcjonalne? Dobrym pomysłem będzie sięgnięcie po gadżety elektroniczne, a dokładniej multimedialne. Nowoczesny smartfon dla nastolatka? A może trochę większy tablet, na którym Twoja ukochana będzie oglądać ulubione seriale i czytać książki? Sprawdź, które urządzenie sprawdzi się lepiej!

Smartfon i tablet – charakterystyka

Smartfony i tablety to urządzenia z jednej strony bardzo podobne, z drugiej zaś zupełnie inne – służące do odmiennych celów. To właśnie z uwagi na owe cele ostatecznie podejmiesz decyzję, które sprawdzi się lepiej.

Działanie obu urządzeń opiera się na tych samych systemach operacyjnych, z których najpopularniejszy jest Android (w różnych odmianach), a zaraz po nim iOS oraz Windows. Tablet jest jednak znacząco większy od smartfona, ponadto – co prawdopodobnie najważniejsze – nie jest telefonem. Podczas gdy ze smartfona wygodnej będzie Ci porozmawiać z przyjacielem telefonicznie, z kolei tablet sprawdzi się znacznie lepiej podczas prowadzenia wideorozmowy na Skype lub poprzez inną platformę on-line.

prezenty

Kiedy i dlaczego wybrać smartfon?

Smartfon to przede wszystkim telefon, więc umożliwia wygodne prowadzenie rozmów telefonicznych. Jest znacząco mniejszy od tabletu, więc poręczniejszy i łatwiejszy do schowania, chociażby w kieszeni. Drobniejszy ekran trudniej uszkodzić. Wygodnie korzysta się przez niego z internetu, a także łatwiej wykonuje się zdjęcia. Bez trudu obsługuje się go jedną ręką.

Mały rozmiar smartfona ma jednak swoje wady. Na drobnym ekranie trudniej czyta się długie treści w internecie czy książki – wybierając smartfon Samsung z serii Galaxy, możesz znaleźć modele z nieco większym ekranem. Ponadto mniej komfortowo ogląda się filmy. To idealne urządzenie, jeśli zależy Ci na mobilności i poręczności.

Kiedy i dlaczego wybrać tablet?

Większy względem smartfona rozmiar tabletu ma swoje zalety, które odkryjesz, korzystając z niego w domu. Wygodnie będzie Ci przeglądać na nim internet, czytać długie teksty, korzystać z aplikacji, oglądać filmy i seriale. Sprawdzi się w przypadku osób starszych, ponieważ tu łatwiej będzie znaleźć odpowiedni przycisk i trafić w niego.

Jeśli chcesz podarować urządzenie multimedialne osobie, która już ma i lubi swój telefon, wybierz właśnie tablet. Sprawdź, czy korzysta z tego samego systemu operacyjnego – brak konieczności przestawiania się na nowy ułatwi korzystanie z urządzenia. Jeśli nie jesteś pewien, jaki tablet wybrać, podpatrz, jakiej marki jest smartfon osoby, której chcesz wręczyć podarunek.

prezent

Pamiętaj jednak, że tabletem trudniej robić zdjęcia, a także gorzej się go transportuje. By nie uległ zniszczeniu (pęknięciu, zarysowaniu), warto od razu kupić dla niego pokrowiec (etui). Jest to elegancka obwoluta, która z jednej strony zasłania delikatny ekran, z drugiej zaś pozwala na zagięcie w środku i stworzenie stojaka dla tabletu. Wówczas wygodniej ogląda się na nim filmy czy przegląda zdjęcia.

Podpowiedź: Jeśli Twoja bliska osoba jest miłośnikiem czytania, podaruj jej alternatywne urządzenie elektroniczne służące przede wszystkim do czytania – czytnik e-book.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here