Wszystko co powinieneś wiedzieć o studiach psychologicznych

0
2064

Psychologia w ostatnich latach stała się jednym z najchętniej wybieranych kierunków studiów. Główną pobudką jest nie tylko fakt, że jest to interesująca tematyka, ale też to, że na absolwentów tego kierunku czekają szerokie perspektywy zawodowe.

Dlaczego warto studiować psychologię?

Powodów jest kilka. To nie tylko pasjonująca dziedzina nauki, która pozwala poznać tajniki ludzkiej psychiki i prawa, które nią rządzą. Duży przekrój zdobytej wiedzy sprawia, że absolwent z pewnością odnajdzie się na wymagającym rynku pracy. Dzieje się tak, ponieważ zdobyte kompetencje są uniwersalne, a czynnik ludzki jest obecny wszędzie- w każdej organizacji oraz instytucji. Jedynym problemem jest to, że liczba kandydatów z reguły jest większa niż ilość wolnych miejsc. Ponadto limit miejsc na uczelni publicznej jest ograniczony, a kryteria przyjęcia są bardzo zaostrzone i mogą się dostać tylko kandydaci z bardzo dobrze zdaną maturą. Dlatego alternatywą są studia na uczelniach prywatnych na kierunkach takich jak psychologia- Studia te są z pewnością opłacalną inwestycją.

Co możesz robić po psychologii?

Psychologia- kierunek studiów, który ma przyszłość a argumentów to potwierdzających, jest wiele. Obecnie do wyboru jest wiele nowoczesnych specjalności takich jak: psychologia zdrowia, kliniczna i wiele innych. Wśród trendów wysoko plasuje się psychologia w biznesie, która przygotowuje absolwentów do pracy w działach HR międzynarodowych firm. Wiąże się to z wieloma korzyściami- ciekawymi zadaniami w pracy, wyzwaniami, ale też dobrymi zarobkami. Pozostaje odpowiedź na pytanie, jaką uczelnię prywatną wybrać? Podstawą jest wieloletnie doświadczenia i kadra doświadczonych wykładowców, którzy są jednocześnie praktykami. To wszystko oferuje Akademia Humanistyczno- Ekonomiczna w Łodzi z ponad 25-letnią tradycją. W tym okresie uczelni udało się zdobyć wiele prestiżowych nagród i wyróżnień. Z pełną ofertą studiów można się zapoznać pod adresem: www.ahe.lodz.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here