Z jakiego materiału kupić okna

Jednym z najważniejszych zadań, jakie czekają na każdego inwestora budującego dom, jest zdecydowanie się na konkretny materiał, z którego wykonana zostanie stolarka okienna. A rynek w wyborze nie pomaga, ponieważ dostępnych jest wiele naprawdę świetnych rozwiązań. Które z nich będzie jednak najlepsze?

Charakterystyka okien drewnianych

Okna drewniane wybierane są przede wszystkim przez te osoby, które chcą zachować w dom przytulny, ciepły i domowy klimat. Taka aura bowiem towarzyszy materiałowi, jakim jest drewno. To jednak nie wszystko, co je charakteryzuje, ponieważ są to okna odporne na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych, posiadające dobrą izolację termiczną i akustyczną, a także stosunkowo w dobrej cenie. Minusem ich jest fakt, że wymagają regularnego konserwowania, które zapewnia im dobrą odporność i trwałość.

Charakterystyka okien aluminiowych

Okna aluminiowe, choć są jeszcze stosunkowo nowym rozwiązaniem na rynku, to jednak cieszą się stale zwiększającą się popularnością. Wszystko z powodu tego, jak dobrze one wyglądają. Dzięki faktowi, że aluminium jest materiałem plastycznym, możliwe jest uzyskiwanie z niego okien o kształtach i formach, które są nieosiągalne dla żadnego innego materiału. Dodatkowo ten materiał nie odkształca się pod wpływem zmian temperatury, zatem nie ma żadnego ryzyka, że powstaną w oknach jakieś nieszczelności, jak ma to miejsce np. w przypadku słabo konserwowanych okien drewnianych. Niestety minusem tego rozwiązania jest cena. Okna aluminiowe są bowiem znacznie droższe niż okna drewniane.

Charakterystyka okien plastikowych

Ostatnim bardzo popularnym rodzajem stolarki okiennej są ramy wykonane z plastiku. Ten materiał cieszył się zdecydowanie największą popularnością kilkanaście lat temu, gdy bardzo skutecznie wyparł z rynku okna drewniane. Dziś co prawda nie jest już tak popularny, lecz nadal ma się do czynienia z bardzo dobrymi jakościowo oknami, których nie można zignorować podczas podejmowania decyzji o wyborze. Okna te są bowiem bardzo szczelne i posiadają prawdopodobnie najlepszą izolację termiczną spośród wszystkich rodzajów okien. Minusem tych okien jest fakt, że nie są one tak stabilne, jak okna drewniane, a tym bardziej, jak okna aluminiowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here