Studia przez internet

Studiowanie przez internet to nowość, a jednocześnie spore wyzwanie dla studentów i wykładowców. Zorganizowanie nauki w domowych warunkach nie zawsze jest proste. Żeby edukacja przebiegała efektownie, konieczne jest rozplanowanie pracy i dostęp do stabilnego łącza internetowego.

Studiowanie w dobie koronawirusa

Szybkie rozprzestrzenianie się koronawirusa doprowadziło do tego, że pod koniec marca wszystkie uczelnie wyższe przeszły na tryb nauki zdalnej. W semestrze zimowym, który właśnie się rozpoczął, kształcenie ma zostać zorganizowane w modelu mieszanym z zaznaczeniem, że większość zajęć będzie przeprowadzana na odległość. Oznacza to, że studia będą odbywały się w formie online. Zajęcia i wykłady najczęściej przybierają formę telekonferencji i są przeprowadzane za pośrednictwem komunikatorów, takich jak np. Zoom, Skype, Google Meet czy Microsoft Teams. Materiały do nauki są zapewniane przez wykładowców. Z kolei studenci mają obowiązek uczestniczyć w zajęciach oraz samodzielnie opracowywać niektóre z zagadnień. Tym samym, żeby móc kontynuować studia przez internet konieczny jest dostęp do stabilnej sieci.

Koronawirus a studia

Studiowanie w dobie koronawirusa to duże wyzwanie nie tylko dla władz uczelni i samych wykładowców, ale – przede wszystkim – dla studentów. Żeby uczestniczyć w zajęciach online, muszą mieć stały dostęp do sieci, ale też wygospodarować miejsce, w którym będą mogli komfortowo uczestniczyć w zajęciach. Nie zawsze jest to proste, szczególnie, gdy dzieli się pokój ze współlokatorem. W domowych warunkach nauki należy szczególnie zadbać o to, żeby edukacja przebiegała w sposób efektywny. W tym celu warto ustalić sobie plan dnia i tygodnia, podzielić materiał do przyswojenia na mniejsze partie i pamiętać o systematyczności.

Efektywne studiowanie przez internet

Żeby studiowanie w dobie koronawirusa w ogóle było możliwe, niezbędny jest dostęp do internetu. Dla studentów najwygodniejsza opcja to internet mobilny: https://www.t-mobile.pl/internet-mobilny/cat10032.chtml. Dzięki takiemu rozwiązaniu, mogą zabrać ze sobą intrenet w dowolne miejsce i korzystać z niego nie tylko w domu, ale też w bibliotece, w kawiarni czy na wakacjach. Nie muszą przy tym martwić się o jakość połączenia czy o dostępność Wi-Fi.

Jakie opcje internetu mobilnego daje T-Mobile? Możliwości jest dużo, a różnią się wielkością dostępnej paczki internetu i okresem zobowiązania. Studenci mogą wybrać internet z modemem lub routererem, tabletem lub komputerem. W przypadku wyboru opcji z modemem lub routerem, umowę można zawrzeć już na 6 miesięcy. W tej opcji student otrzymuje do dyspozycji 30 GB miesięcznie za 29 zł. W wersji z komputerem umowa jest zawierana na 24 lub 36 miesięcy, a do dyspozycji jest 50 GB. Cena takiego pakietu to od 49 do 99 zł miesięcznie. Im wyższy abonament, tym bardziej spada cena sprzętu.

Materiał partnera.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here