Sorbent w magazynie

Sorbenty to często wykorzystywane substancje służące do pochłaniania innych substancji. Stosowane są w różnego rodzaju sytuacjach i miejscach, w których istnieje zagrożenie wystąpienia niebezpiecznego wycieku. W takim wypadku, dzięki użyciu danego sorbentu, mamy możliwość zneutralizowania potencjalnego zagrożenia. W zależności od rodzaju składowanych przez nas towarów powinniśmy zaopatrzyć się w konkretny rodzaj sorbentu.

Sorbent w magazynie – o czym warto wiedzieć

Sorbenty często wykorzystuje się w magazynach, w których przechowuje się różnego typu substancje płynne, na przykład substancje ropopochodne, oleje, paliwa, smary, substancje chemiczne i liczne inne. Ich wyciek może stanowić zagrożenie dla zdrowia osób przemieszczających się po terenie danego magazynu.

Nawet gdy rozlana substancja nie jest szkodliwa dla zdrowia podczas bezpośredniego kontaktu z powierzchnią skóry, wciąż stanowi zagrożenie dla przebiegu komunikacji i transportu w danym miejscu. Przykładowo plamy oleju stanowią potencjalne zagrożenie dla osób przemieszczających się na własnych nogach, a tym samym zgodnie z przepisami bezpieczeństwa i higieną pracy powinna zostać zneutralizowana natychmiast po jej powstaniu (polecamy szczególnie sorbent do oleju ze sklepu online magazynuj.pl).

W tym celu korzysta się właśnie z sorbentów. Na polskim rynku znajdziemy najróżniejszego typu sorbenty, o odmiennym składzie, konsystencji i innych właściwościach. Przystępując do zakupu danego sorbentu, warto zwrócić uwagę na kilka najważniejszych.

„Sorbenty” i sorbenty

Wśród najważniejszych czynników różnicujących dostępne sorbenty wymienić należy:

  • stopień chłonności danego sorbentu,
  • kształt – który jest istotny w przypadku sorbentów polipropylenowych (dostępnych w kilku podstawowych wersjach: rolki, poduszki, maty i rękawa),
  • sposób utylizacji po absorpcji rozlanej substancji,
  • poziom palności oraz obojętność chemiczna.

Rodzaje sorbentów a ich konsystencja i przeznaczenie

Ponadto należy pamiętać, że sorbenty dzielą się na dwie główne kategorie, w zależności od ich konsystencji. Wyróżniamy przede wszystkim sorbenty sypkie, występujące w formie drobnego granulatu, oraz sorbenty tekstylne, mające formę „tkanin” stworzonych ze specjalnego rodzaju tworzyw.

Sorbenty dzielą się także według rodzaju substancji, do której wchłaniania są przeznaczone. Wymienić należy zatem:

  • sorbenty olejowe – przeznaczone do wchłaniania olejów i wyrobów ropopochodnych,
  • sorbenty chemiczne – pochłaniające różnego typu oleje, chemikalia, kwasy, a także wodę,
  • sorbenty uniwersalne – przeznaczone do wchłaniania różnych substancji; łagodnych chemikaliów, olejów, wody i innych.

Gdzie kupić sorbenty?

W odpowiedni sorbent możesz z łatwością zaopatrzyć się bez wychodzenia z domu. Wśród dostawców internetowych, szczególnie atrakcyjna jest oferta magazynuj.pl – internetowej platformy przeznaczonej dla właścicieli magazynów. Na magazynuj.pl znajdziesz najróżniejszego typu sorbenty, przeznaczone przede wszystkim do korzystania wewnątrz pomieszczeń.

Oferta magazynuj.pl jest sprofilowana pod kątem potrzeb magazynowych i obejmuje nie tylko sorbenty, ale także najróżniejszego typu urządzenia transportowe, wciągniki, pojemniki, regały, barierki i odboje przemysłowe oraz liczne inne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here