4 powody, dla których lepiej wziąć pożyczkę pozabankową

Pożyczka pozabankowa pod wieloma względami przewyższa ofertę banków. Niezależnie od tego, czy potrzebujemy ją na cele prywatne, czy też na rozwój firmy pożyczka jest w stanie zapewnić nam atrakcyjniejsze warunki spłaty oraz oprocentowania. Pod jakimi jeszcze względami jest ona lepsze?

1.      Mniej formalności

Kiedy banki wymagają spełnienia szeregu warunków i analizują wiele dokumentów, jak zaświadczenie o kredyt, czy niezaleganie w podatkach, pożyczkę bankową przyznaje się o wiele prościej.

Wymagane jest znacznie mniej formalności, a w czasie składania wniosku wystarczą dane z dowodu. Tylko w niektórych przypadkach pożyczkodawca prosi o dodatkowe dokumenty jak wyciąg z banku. W większości jednak wypadków wystarczą dane osobiste, jak też numer telefonu, czy też numer polskiego konta bankowego.

2.      Szybka decyzja

Składając wniosek  o wysoką kwotę kredytu (np.: hipotecznego), bank analizuje go nawet przez kilka tygodni. Ponadto miejmy na uwadze także czas zbierania wszystkich niezbędnych dokumentów.

Jeżeli zależy nam na czasie, warto skorzystać z firmy pożyczkowej, która akceptuje wniosek w ciągu nawet kilkunastu minut od jego złożenia. Decyzje otrzymamy w ciągu kilkunastu minut od poprawnej weryfikacji. Ponadto wysoka decyzyjność pomaga w uzyskaniu pożyczki, kiedy potrzebujemy ją w nagłych wypadkach.

3.      Dodatkowe pieniądze nawet dla dłużników

Negatywny wpis w takich bazach jak BIK czy KRD jest najczęstszą przyczyną odrzucania wniosku przez bank. Niestety noga może powinąć się bardzo łatwo. Wystarczy zapomnieć o jednym mandacie, aby w dużym stopniu zaszkodzić swojej ocenie kredytowej.

Firmy pożyczkowe mają jednak o wiele większe zaufanie do swoich pożyczkobiorców. Umożliwiają one uzyskanie dodatkowych pieniędzy, nawet jeżeli jesteśmy zadłużeni. Pomimo że sprawdzają one często bazy, ich zasady są znacznie luźniejsze.

4.      Dowolny cel

Coraz więcej firm pożyczkowych umożliwia złożenie wniosku nie tylko na typową chwilówkę z krótkim terminem spłaty. Konsument ma do wyboru także pożyczki na raty nawet na kilka lat, jak też pożyczki hipoteczne, które mogą być na wyższą kwotę aniżeli typowe produkty parabanku, a nie muszą być przeznaczone wyłącznie na cele związane z mieszkaniem.

Ponadto pożyczki mogą być wzięte także na działalność gospodarczą, kiedy pozostajemy bez środków na krótki czas. W przypadku banków chwilowa niewypłacalność może stanowić duży problem.

Decyzja wyboru banku czy parabanku należy do nas. Warto indywidualnie rozpatrzeć swoje potrzeby i sprawdzić, która oferta będzie dla nas najkorzystniejsza. W większości jednak przypadków pożyczka na dowolny cel do trzech czy czterech tysięcy na krótki okres będzie nam się najbardziej opłacała w instytucjach pozabankowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here