Rozwód

Rozwód to dość nieprzyjemne doświadczenie, do którego trzeba się dobrze przygotować. Niekiedy sprawy rozwodowe mogą się ciągnąć długimi miesiącami lub latami. W zdecydowanej większości przypadków niosą za sobą spore obciążenie emocjonalne i przykre przeżycia. Z racji tego warto pokusić się o profesjonalne doradztwo prawne, dzięki czemu nawet skomplikowane sprawy znajdą swoje pozytywne zakończenie.

Sprawa rozwodowa – jak się do niej przygotować?

Przygotowania do sprawy rozwodowej mogą być bardzo zróżnicowane. Po pierwsze warto zastanowić się nad tym, czy ta decyzja jest na pewno ostateczna i nie ma od niej odwołania. Ponadto należy porozmawiać na ten temat ze współmałżonkiem, ponieważ istnieje spora szansa na to, że małżeństwo zakończy się porozumieniem, a wyrok zapadnie na pierwszej lub drugiej rozprawie.

W bardziej skomplikowanych przypadkach nieocenioną pomocą okaże się adwokat Gdynia. Kancelaria podpowie zainteresowanemu klientowi na jakie rozwiązania może sobie pozwolić oraz jaka ścieżka będzie dla niego optymalna. Trudne sprawy wymagają powołania świadków, zgromadzenia dowodów oraz zasięgnięcie porady specjalisty. Najtrudniej będzie w przypadku małżeństw z dziećmi. W takiej sytuacji należy zadbać o ich dobro i porozumieć się w kwestii władzy rodzicielskiej oraz kontaktów z dziećmi. Inaczej zajmie się tym sąd.

Sprawa rozwodowa – gdzie składa się pozew? O czym trzeba pamiętać?

Osoby, które chcą wziąć rozwód i mają pewność, że ich decyzja jest w stu procentach trafna powinny złożyć pozew rozwodowy. Pozew składa się do właściwego sądu okręgowego. Trzeba pamiętać o tym, że należy w nim umieścić kilka podstawowych informacji:

  • oznaczenie sądu,
  • dane osobowe jednego, jak i drugiego współmałżonka,
  • ewentualne wskazanie małżonka, ponoszącego winę za rozkład pożycia małżeńskiego (lub zaniechanie orzekania o winie),
  • wskazanie, który z małżonków ma mieć powierzoną władzę rodzicielską,
  • wskazanie jak mają wyglądać ewentualne kontakty z dziećmi,
  • rozstrzygnięcie kwestii alimentacyjnych,
  • ewentualny podział majątku (np. korzystanie ze wspólnego mieszkania).

Jak widać rozwody Gdynia potrafią być bardzo skomplikowane, dlatego lepiej mieć u boku doświadczonego specjalistę, który zajmie się fachowym doradztwem i wypełnianiem formalności. Adwokat służy kompleksową pomocą i wsparciem na każdym etapie postępowania sądowego. Oczywiście pomoże również w stworzeniu wskazanego wyżej pozwu, tak aby nie było w nim żadnych błędów. Dzięki temu sprawa rozwodowa zostanie skierowana na właściwy tor.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here