Po tych kierunkach bez problemu znajdziesz pracę

Dobrym rozwiązaniem podczas wyboru kierunku studiów dla siebie jest połączenie ich z własnymi zainteresowaniami. Warto wziąć też pod uwagę realne możliwości późniejszego zatrudnienia. Są bowiem studia, po których może być trudno znaleźć pracę oraz takie, które ją gwarantują. Sprawdź, które kierunki studiów są najbardziej przyszłościowe!

Informatyka

Informatyka zajmuje pierwsze miejsce w rankingach najpopularniejszych, gwarantujących zatrudnienie i wysokie zarobki kierunków studiów. Zapotrzebowanie na specjalistów z branży IT cały czas rośnie, a jest to związane ze stałym rozwojem tego sektora gospodarki i ciągłym pojawianiem się nowych technologii.

Kierunki techniczne

Kierunki techniczne, takie jak automatyka i robotyka, elektronika i elektrotechnika, budownictwo pozwalają na zdobycie specjalistycznej wiedzy z sektorów gospodarki, w których specjaliści są stale poszukiwani. Wybierając jeden z tych kierunków, na pewno nie będziesz miał trudności ze znalezieniem pracy.

Ekonomia (finanse i rachunkowość)

Studia dla osób lubiących przedmioty ścisłe i mające zdolność analitycznego myślenia. Po ich ukończeniu absolwenci mają duże pole do popisu jeśli chodzi o wykonywany zawód. Zapotrzebowanie na doradców finansowych, inwestycyjnych, ds HR i szkoleń, księgowych jest cały czas bardzo duże.

Prawo

Kierunek trudny, wymagający dużych nakładów pracy i nauki (także po studiach). Cieszy się jednak dużym zainteresowaniem. Do uzyskania pełnych uprawnień konieczne jest odbycie aplikacji: sędziowskiej, adwokackiej lub radcowskiej. Absolwenci po uzyskaniu dyplomu mają wiele możliwości podjęcia pracy – w kancelariach adwokackich, radców prawnych, sądach lub w większych przedsiębiorstwach posiadających własny dział prawny.

Transport i logistyka

Ten sektor bardzo prężnie rozwija się w ostatnich latach, dlatego stale poszukiwani są pracownicy na nowe miejsca pracy. Praca po tych studiach polega przy planowaniu, realizacji i kontrolowaniu działań związanych ze spedycją, zaopatrzeniem czy komunikacją. Logistycy potrzebni są w firmach kurierskich, produkcyjnych, magazynowych, na lotniskach, kolei czy w portach morskich.

Jeśli chcesz poznać szczegóły dotyczące kierunków, po których szybko znajdziesz pracę, zajrzyj na stronę https://wsei.edu.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here