Pielęgniarstwo studia dla Ciebie!

Młody człowiek przed wybraniem życiowej, zawodowej drogi zwykle nie jest pewien swojego wyboru i rozważa kilka opcji. Jeśli interesujesz się medycyną, nauką, chemią i biologią, a jednocześnie jesteś osobą zaangażowaną, empatyczną i lubisz pracować z ludźmi, rozważ studia pielęgniarskie. Dla kogo jeszcze polecane są studia pielęgniarskie? Dla osób chcących zdobywać nowe doświadczenia i usystematyzować dotychczasową wiedzę, te osoby, zwykle już aktywne zawodowo od lat mają możliwość studiowania w trybie zaocznym.

Charakterystyka kierunku zaoczne pielęgniarstwo

W zależności od uczelni, na jakiej zdecydujesz się podjąć studia, ich tok może wyglądać odrobinę inaczej. Od wielu lat studia pielęgniarskie są studiami realizowanymi w trybie niejednolitym. Oznacza to, że pierwszym krokiem w budowaniu zaplecza wiedzy i umiejętności praktycznych są studia licencjackie, trwające 3 lata. Następnie wykształcenie można uzupełnić 2-letnim programem magisterskim, co otwiera drogę do menadżerskich szczebli kariery, także w obszarach wykraczających poza opiekę nad pacjentem np. badania kliniczne, działy badań i rozwoju, farmacja, kosmetologia, nauka.

Pielęgniarstwo – jakich przedmiotów się spodziewać?

Kierunek, jakim jest pielęgniarstwo to studia, na których spotkasz się z przedmiotami ogólnymi i naukowymi np. matematyką, chemią, biofizyką, metodologią badań naukowych, być może będziesz miał szansę uczestniczyć w zajęciach dla przyszłych pedagogów oraz w etyce i bioetyce, które są filarem zawodu. Dodatkowo już od pierwszego roku kierunku, jakim jest pielęgniarstwo zaoczne weźmiesz udział w zajęciach przygotowujących do zawodu – z dziedzin medycyny podstawowej opieki zdrowotnej, specjalistycznej, opieki nad osobami starszymi, dziećmi, farmakologii, propedeutyki medycyny, fizjologii i innych.

Pielęgniarstwo studia zaoczne – co to znaczy

Studia zaoczne w Warszawie dedykowane są osobom aktywnym zawodowo zarówno w branży jak i poza nią. Zajęcia odbywają się w weekendy. W zależności od długości studiów i uczelni z którą zwiążesz się umową zjazdy mogą odbywać się w każdy weekend lub rzadziej. Dzięki temu możliwe jest efektywne łączenie pracy zawodowej, życia prywatnego i studiowania.

Pielęgniarstwo studia zaoczne dają takie same kwalifikacje i wiedzę jak ukończenie kierunku w trybie stacjonarnym. Jedyną różnicą jest czas trwania zajęć, z uwagi na mniejszą w miesiącu liczbę dni wykładowych i ćwiczeniowych zajęcia trwają zwykle przez cały dzień.

Po ukończeniu poszczególnych bloków zajęć konieczne jest odbycie praktyk.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here