Każde włosy odznaczają się innymi potrzebami. Także krótkie włosy wymagają szczególnej pielęgnacji, by mogły cieszyć się dobrym wyglądem, szczególnie jeżeli w planach mamy ich zapuszczenie. Bardzo ważna jest też dbałość o skórę głowy, która bardziej niż w przypadku dłuższych fryzur jest narażona na warunki atmosferyczne i inne czynniki zewnętrzne.

Mycie krótkich włosów

W tym przypadku najlepsze są najprostsze rozwiązania – czyli po prostu mycie szamponem. Częstość należy dobrać do potrzeb włosów – nawet jeśli oznacza to codzienne mycie. Szampon powinien być w miarę naturalny i o krótkim składzie, szczególnie jeśli często myjemy włosy. Mycie odżywką może okazać się zbyt obciążające. Warto pamiętać o delikatnym masażu skóry głowy opuszkami palców przy okazji nakładania szamponu – jest to świetny sposób na pobudzenie mieszków włosowych i uzupełnianie włosów nowymi (na szczęście przy krótkich włosach wyhodowanie nowych jest bardzo szybko widoczne w postaci zwiększonej objętości).

Pielęgnacja

Niezbyt obciążająca odżywka po każdym myciu to świetny przepis na sukces w przypadku krótkich włosów. Szczególnie nadają się odżywki bez spłukiwania, na przykład w spreju. Należy uważać z maskami lub olejowaniem, ponieważ to dosyć obciążające metody i zbyt częste ich stosowanie może je nadmiernie obciążyć i przyśpieszyć ich przetłuszczanie. Nie trzeba jednak całkowicie z nich rezygnować – w końcu krótkim włosom w takiej samej mierze jak długim należy się odżywienie, blask i miękkość.

Stylizacja

W przypadku stylizacji nie ma szczególnych zasad, ponieważ końcówki, które są najbardziej podatne na uszkodzenia są w przypadku tej fryzury na bierząco ścinane. Należy więc stosować ogólne zasady pielęgnacji – czyli przede wszystkim nie szkodzić (ograniczyć działanie ciepłem, szarpanie szczotką na mokro itp.). W przypadku krótkich włosów widoczny może stać się problem małej gęstości. Można rozważyć uzupełnianie włosów stosując produkt Dr Hair. Zaaplikowanie preparatu na włosy sprawia, że nanowłókna, z których składa się specyfik, wczepiają się głęboko, powodując efekt gęstości fryzury widoczny od razu po zastosowaniu. Odporny na wszelkie warunki pogodowe czy pot na skórze głowy. Jest dostępny w różnych wariantach kolorystycznych, dzięki czemu unikniemy efektu odznaczania się.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here