Na co zwrócić uwagę przy wyborze drukarni w Krakowie

Drukarni w Krakowie jest bardzo dużo i ciężko wybrać tą najlepszą. Kiedy potrzebujemy czegoś na szybko, wówczas wybieramy zwykle najbliżej usytuowany zakład, który niekiedy staje się strzałem w dziesiątkę, lecz można też trafić na taki, gdzie jakość usług jest na najniższym poziomie. A zatem czym się kierować przy wyborze dobrej drukarni w Krakowie?

Kompleksowa oferta

To pierwszy element, który trzeba wziąć pod uwagę. Dobrze jest nawiązać współpracę z drukarnią w Krakowie, która oferuje szeroką gamę wydruków z użyciem różnych technologii np. offsetu, typografii, fleksografii, tampodruku czy sitodruku. Warto także, zwracać uwagę, czy drukarnia realizuje projekty mało i wielkoformatowe. Wcale nie jest to tak oczywiste, jakby się mogło wydawać. Z reguły najtańsi wykonawcy, ogłaszają się na portalach aukcyjnych typu allegro. Zazwyczaj takie osoby posiadają bardzo skromny sprzęt, co oznacza ograniczenie ich możliwości. Nie opłaca się zlecać robienia wydruków różnym drukarniom, ponieważ zajmuje to zbyt dużo czasu. Korzystne będzie nawiązanie współpracy z drukarnią w Krakowie, która poza drukiem, oferuje także projektowanie grafiki. Dzięki takiemu rozwiązaniu będziesz mógł skorzystać z kompleksowej usługi w jednym miejscu.

Czas realizacji

Pod tym względem najlepsze są drukarnie internetowe, które przyjmują zlecenia o każdej porze dnia i nocy, a także w dni wolne od pracy. Nie oznacza to, że będą wykonywane natychmiast, od chwili złożenia zamówienia. Jeśli jednak drukarnia zdecyduje się oddania zlecenia w ciągu kilku dni, to można założyć, że jest to profesjonalna drukarnia i posiada rozbudowany park maszynowy. Istnieją jednak drukarnie w Krakowie, które działają zarówno jako stacjonarna drukarnia, a także jako drukarnia internetowa. Można więc korzystać np. z internetowej, kiedy planujemy zrobić zamówienie, a stacjonarna jest w tym czasie zamknięta.

Cena czy jakość?

Dobrym sposobem na wytypowanie odpowiedniej drukarni w Krakowie jest zwrócenie uwagi, w jaki sposób promuje ona swoją ofertę. Jeśli na stronie internetowej drukarni można znaleźć wyłącznie wzmiankę o tym, że oferuje ona najniższe ceny na rynku, to ta informacja nic właściwie nie mówi. Branża drukarska jest dziś bardzo konkurencyjna i praktycznie nie zdarza się, aby jakaś firma rywalizowała wyłącznie niskim kosztem usług. Profesjonalni wykonawcy chcą się raczej wyróżniać jakością. I to jest ten trop, którym warto podążać.

Rozważ przedstawione oferty i sprawdź, czy dana drukarnia szczegółowo informuje o proponowanej technologii wydruku, rodzaju papieru i metodach uszlachetniania. Dla osób niedoświadczonych mogą to być zupełnie nieznaczące szczegóły, ale uwierz, że mają one decydujący wpływ na zadowolenie z końcowego efektu. Jeśli otrzymamy trzy konkurencyjne oferty, z czego jedna będzie zdecydowanie najtańsza, to możesz mieć pewność, że wykonawca szuka oszczędności na jakości. Dziś zaoszczędzisz parę złotych, a później będziesz tego żałować, gdy okaże się, że dostarczone materiały nie nadają się do kolportowania wśród potencjalnych klientów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here