Warszawa oferuje wiele wyjątkowych atrakcji dla odwiedzających. Na co warto zwrócić uwagę wtedy, gdy wybieramy się w podróż do stolicy?

Zabytki, atrakcje kulturalne, mnóstwo sklepów, restauracji, zielone parki – to wszystko i jeszcze więcej czeka na turystów w Warszawie. Jeśli także planujesz podróż w tym kierunku, sprawdź razem z nami, co warto umieścić wtedy na swojej liście miejsc do zobaczenia!

Stare Miasto w Warszawie

Dawne miasto Stara Warszawa to najstarszy obszar w mieście, który jest wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Wśród ważniejszych zabytków Startego Miasta znajdują się Plac Zamkowy z Zamkiem Królewskim oraz kolumną Zygmunta III, Kościół Jezuitów, katedra św. Jana, kanonia za katedrą, malownicze kamienice oraz zespół murów miejskich z barbakanem.

Pałac Kultury i Nauki

To budynek uznawany również za symbol miasta – Pałac Kultury i Nauki góruje nad Warszawą i zaprasza także do wejścia do środka. Na XXX piętrze znajduje się taras widokowy z pięknymi krajobrazami. W budynku działają także muzea, kino i inne punkty.

Stadion Narodowy

Stadion PGE Narodowy to także jeden z ważniejszych budynków w Warszawie. Wybudowany kilka lat temu obiekt jest miejscem wielu wydarzeń sportowych i kulturalnych. Na co dzień jest także przeznaczony do zwiedzania – można wtedy między innymi zobaczyć szatnie piłkarzy czy strefę VIP.

Muzea w Warszawie

Warszawa ma również wiele wspaniałych muzeów, które przyciągają turystów z całego świata. Na uwagę zasługują między innymi Muzeum Narodowe, Muzeum Powstania Warszawskiego, Muzeum Łazienki Królewskie oraz Muzeum Pałac w Wilanowie, Muzeum Historii Żydów Polskich, Państwowe Muzeum Etnograficzne, Muzeum Wojska Polskiego, Muzeum Fryderyka Chopina, aby wspomnieć tylko o niektórych z nich.

Teatry w Warszawie

Warszawa to także miasto teatrów – jeśli mamy ochotę na alternatywną rozrywkę dla kina, wizyta w teatrze może być wtedy strzałem w dziesiątkę. Osoby poszukujące lekkich i przyjemnych sztuk powinien zainteresować przede wszystkim Teatr Komedia, w którego repertuarze możemy znaleźć pełną gamę komedii oraz musicale. Na deskach teatru możemy zobaczyć jednych z najlepszych polskich aktorów grających także w produkcjach telewizyjnych oraz kinowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here