Kursy angielskiego dla dorosłych

W dorosłym życiu znajomość języków obcych jest niezwykle ważna, zarówno w sytuacjach biznesowych, jak i w tych znacznie mniej oficjalnych. Właśnie dlatego warto nieco przeorganizować swój czas i znaleźć chwilę na lekcje angielskiego pod okiem doświadczonych lektorów lub native speakerów.

Na początku może wydawać się, że godzina czy dwie w tygodniu to za mało, żeby nauczyć się języka. Jednocześnie często wiele osób uważa, że jest to na tyle duża część dnia, że trudno wygospodarować ją spośród nadmiaru innych obowiązków. Żeby obalić te mity warto przekonać się osobiście jak praktyce wygląda dobrze zorganizowana nauka angielskiego.

Jakie zalety mają profesjonalne lekcje angielskiego dla dorosłych? 

Dzisiejsze szkoły językowe wychodzą naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów i ciągle modernizują swoje oferty, dostosowując je do uczestników – ich oczekiwań i dyspozycyjności czasowej. Takie lekcje angielskiego różnią się od tych znanych ze szkoły i dlatego są znacznie bardziej efektywne niż czytanie podręcznika i nauka słówek na pamięć. Tego rodzaju nauka angielskiego ma wiele innych zalet. Możemy do nich zaliczyć, między innymi: 

  1. pracę sam na sam z prowadzącym lub w kameralnej kilkuosobowej grupie,
  2. programy nauczania przygotowywane pod indywidualnych uczestników lub niewielką grupę,
  3. zróżnicowane metody nauki z wykorzystywaniem technologii multimedialnych, 
  4. elastyczność w ustalaniu harmonogramu zajęć,
  5. duży nacisk na swobodną i świadomą komunikację. 

Nauka angielskiego na każdym poziomie zaawansowania 

Dużym plusem zapisania się do szkoły językowej jest to, że lekcje angielskiego dopasowane są do naszego poziomu wiedzy. Przed przystąpieniem do konkretnej grupy należy zrobić krótki test, który pokaże nasz stopień zaawansowania. Dzięki temu trafimy do odpowiedniej grupy i zaczniemy naukę w najbardziej optymalnym momencie. Zwykle wyróżnia się trzy podstawowe stopnie i związane z tym oczekiwania:

  • Osoby początkujące z pewnością będą chciały zwrócić większą uwagę na podstawowe słówka i bazowe elementy gramatyki. 
  • Osoby średniozaawansowane zazwyczaj chcą położyć największy nacisk na swobodną komunikację – naturalną wymianę zdań i pozyskiwanie informacji od innych rozmówców. 
  • Natomiast osoby na poziomie zaawansowanym, które od wielu lat posługują się językiem angielskim, w dużej mierze skupiają się przede wszystkim na rozwijaniu zasad gramatyki i specjalistycznym słownictwie, w zależności np. od wykonywanej pracy lub planów na przyszłość.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here