Jakim środkiem transportu najlepiej importować z Chin?

Możemy wyróżnić trzy najpopularniejsze środki transportu w imporcie z Chin. Jest to samolot, pociąg oraz statek. Każdy z nich ma swoje plusy, ale także minusy. Warto je poznać, zanim zdecydujemy się na wybór konkretnego rozwiązania. Które z nich jest najlepsze? Dowiesz się z naszego artykułu.

Transport drogą morską – import z Chin

Jeśli chodzi o import z Chin drogą morską, warto pamiętać o kilku najważniejszych aspektach. Pierwszy z nich to bez wątpienia bardzo duża ładowność oraz brak ograniczeń wagowych. Przewożąc towary statkiem możemy mieć pewność, że zmieszczą się na nim nawet bardzo duże urządzenia i elementy, takie jak chociażby części maszyn. To także świetna opcja dla osób, które przewożą małe towary, ale w bardzo dużych, hurtowych ilościach. Statki są skonstruowane w taki sposób, by załadunek zarówno tych mniejszych, jak i większych produktów był prosty oraz wygodny.

Wiele osób za plus transportu morskiego uważa również aspekt bezpieczeństwa. Towary przewożone statkami są bardzo dobrze chronione – zarówno przed uszkodzeniami, jak i działaniem szkodliwych czynników atmosferycznych. Co więcej, przewożone towary są chronione również specjalnymi regulacjami i obostrzeniami sporządzonymi przez Międzynarodową Organizację Morską.

Dla niektórych osób minusem może być jednak czas oczekiwania na towar, ponieważ trwa zazwyczaj około miesiąca. To dłużej niż w przypadku transportu lotniczego, jednak bez wątpienia rekompensują to niższe ceny, które są ogromną zaletą w przypadku wyboru transportu towarów statkiem.

Transport kolejowy – import z Chin

Transport kolejowy w imporcie z Chin w ostatnich latach zyskał na popularności, a to za sprawą faktu, że odbywa się on coraz szybciej. Ma to związek z rozwojem Nowego Jedwabnego Szlaku, który od 2013 roku obejmuje również Polskę. Można więc spodziewać się, że z roku na rok będzie jeszcze sprawniejszy. Na dzień dzisiejszy na towary oczekuje się około 11-14 dni, co jest naprawdę świetnym wynikiem. To dobry wybór dla osób, które chcą zaoszczędzić na transporcie lotniczym, lecz zależy im również na czasie. Transport kolejowy to zatem kompromis pomiędzy statkiem a samolotem.

import z Chin

Dobrą wiadomością dla osób, które wybierają import z Chin pociągiem jest fakt, że ten środek transportu pozwala na przewiezienie nawet 50 kontenerów, a każdy z nich ma pojemność podobną do samochodu ciężarowego. Transport kolejowy nie jest również zależny od warunków atmosferycznych, co oznacza, że przewóz towarów jest możliwy także w trakcie śnieżycy czy ogromnych upałów. Można bowiem dostosować wagony do potrzeb przewożonych w nich produktów, wykorzystując np. specjalne wagony chłodnicze lub ogrzewane.

Transport lotniczy – import z Chin

Na koniec wisienka na torcie w kwestii transportu towarów z Chin, czyli samolot. To zdecydowany lider, jeśli chodzi o czas przewozu, ponieważ trwa on zaledwie 5-7 dni. Import lotniczy jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które przewożą towary o krótkim terminie ważności, jak np. farmaceutyki, produkty spożywcze czy kwiaty. Jest to także dobry środek transportu do zamówienia próbek towarów, ponieważ sprawdza się przy dostarczaniu mniejszych ilości produktów. Transport lotniczy jest bardzo płynny i terminowy, dlatego wykorzystują go też firmy, które importują z Chin części zamienne do maszyn oraz elementy niezbędne podczas procesów produkcyjnych.

Transport lotniczy

Warto jednak wspomnieć też o wadach importu towarów samolotem, a w zasadzie tylko o jednej wadzie, którą są koszty. Transport lotniczy jest bowiem najdroższy spośród wszystkich trzech przedstawionych opcji. Mimo wszystko zaciekawił Cię ten środek transportu i chcesz znaleźć pośrednika w przewozie towarów? Interesuje Cię fraza import z Chin firma? Zasięgnij opinii w Internecie!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here