Większość osób uczących się języków obcych zmaga się z problemem zapamiętywania nowych słówek i zwrotów. Najmniej efektywną metodą ich przyswajana jest wkuwanie na pamięć. Z kolei wśród najlepszych sposobów na łatwe zapamiętywanie nowo poznanych słów i zwrotów z języków obcych, można wymienić fiszki, czyli niewielkie karteczki z danym słowem lub idiomem i ich tłumaczeniem na awersie. Oprócz tego ważne jest naturalne przyswajanie słówek, np. w wyniku oglądania filmów i czytania książek w języku obcym.

Nauka słówek metodą fiszek – wady i zalety

Fiszki mają postać niewielkich karteczek ze słowem lub z idiomem i ich tłumaczeniem na awersie. Obecnie są one jedną z najpopularniejszych pomocy naukowych, wykorzystywanych do nauki języków obcych. Wyróżnia się fiszki tradycyjne i elektroniczne, z których można uczyć się z tabletu lub smartfonu. Aplikacja z fiszkami to dobry sposób na naukę języków obcych dla osób zapracowanych, które chcą wykorzystać każdą wolną chwilę, np. podczas jazdy w komunikacji miejskiej, na naukę. Wśród zalet tej metody przyswajania zwrotów i słówek z języków obcych, można wymienić efektywność i brak monotonii.

Jak szybko uczyć się nowych słówek?

Dobrym sposobem na naukę słówek z języka obcego jest zapisywanie na kartce tłumaczenia danego słówka, praktycznego wykorzystania (tzn. użycia w zdaniu), a także jego synonimów i antonimów. Jest to metoda polecana zwolennikom tradycyjnych sposobów nauki. Z powodzeniem mogą z niej korzystać uczniowie i studenci, którzy uczą się słów i zwrotów na kartkówkę.

Jak powtarzać słowa i zwroty z języka obcego?

W nauce języków obcych bardzo ważne jest przyswojenie zdobytej wiedzy. Dobrym sposobem na utrwalanie nowo poznanych słów i zwrotów z angielskiego lub innego języka jest powtarzanie. Najefektywniejszą, a zarazem najtrudniejszą metodą powtarzana jest posługiwanie się na co dzień nowo poznanym słownictwem, można np. poszukać rozmówcy, z którym codziennie będziemy prowadzić konserwację w danym języku obcym. Ciekawą opcją jest także oglądanie filmów, czytanie książek i słuchanie muzyki w języku, którym chcemy się biegle posługiwać. Tego typu „otaczanie się językiem” jest naturalnym sposobem na przyswajanie nowych słów i idiomów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here