Nauka języka francuskiego wcale nie musi się wiązać z drogimi kursami językowymi oraz regularnym uczęszczaniem na zajęcia z lektorem. Oczywiście jest to jedna z możliwości, z pewnością jednak ze względu na brak czasu na dojazdy, osobiste finanse, czy inne dodatkowe obowiązki wiele osób będzie poszukiwało sposobu nauki tego języka w domu. Czy jest to jednak cel do osiągnięcia? Oczywiście!

Jak nauczyć się języka francuskiego w domu?

Internet – niezastąpiony w nauce języka francuskiego

Podczas nauki wspomnianego już języka warto posłużyć się Internetem. Jest to jedno z najlepszych darmowych źródeł do nauki, gdzie wiedza, ćwiczenia i pomoc innych osób jest nieograniczona. Do wyboru ma się bowiem wiele rożnych portali, których główną zaletą jest ich przystępna i intuicyjna forma obsługi. Często nauka jest w nich całkowicie zorganizowana, chociażby ze względu na podział na lekcje, czy inne kategorie.  Nierzadko można również spotkać się z podziałem tychże informacji ze względu na stopień trudności. Sporym ułatwieniem w całym procesie nauki jest wymóg ukończenia pojedynczej lekcji, by kolejna mogła zostać odblokowana. Dzięki temu ma się mobilizację do przyswojenia danej partii materiału z jak najlepszym wynikiem. Wiele portali internetowych posiada również dodatkową funkcję w postaci zapamiętywania popełnianych przez użytkownika błędów z nastawieniem na ich powracanie do systemu w celu powtórzenia i utrwalenia poprawnych odpowiedzi. Właściwe algorytmy serwisów dbają więc o swojego „podopiecznego” i pilnują całego toku jego nauczania.

Przykładowe serwisy internetowe

Do wyboru nauki języka francuskiego ma się wiele dostępnych w Internecie portali, każdy stworzony w ciekawy sposób z intuicyjnym panelem obsługi i przyjaznym dla oka interfejsem. Jednym z nich jest chociażby duolingo.com oferujący całkowicie darmowy dostęp do materiałów. Lekcje jednak są prowadzone w języku angielskim, może to przysparzać problemów osobom, które tym językiem się nie posługują. System zawiera również inteligentny algorytm powtórek.

Drugi ciekawy portal to busuu.com z kursami płatnymi oraz darmowymi. W pierwszym tygodniu nauki użytkownicy otrzymują darmowy dostęp do konta premium, by lepiej zapoznać się ze stroną oraz jej możliwościami. Interesującym rozwiązaniem jest także możliwość sprawdzania wykonanych przez siebie prac przez innych użytkowników, którzy językiem francuskim władają sprawniej.

Istnieje jeszcze trzecia zasługująca na uwagę opcja, mianowicie kursy mailowe. Są one zazwyczaj bezpłatne i polegają na regularnym otrzymywaniu na skrzynkę pocztową wiadomości z pewną partią materiału do przyswojenia.  Często w wiadomości załączone są również dodatkowe zadania oraz ćwiczenia.

Systematyczność kluczem do sukcesu

Języka francuskiego naprawdę można samodzielnie nauczyć się w domu. Trzeba tylko pamiętać o jednej podstawowej złotej zasadzie, czyli o systematyczności. W Internecie można znaleźć kilka ciekawych propozycji portali umożliwiających stworzenie własnego systemu powtórek dostosowanego do indywidualnego tempa nauki. Oczywiście na początku powtarzanie pewnych zwrotów i słówek będzie dosyć częste, z czasem jednak w miarę ich opanowania liczba powtórek w systemie będzie się stopniowo zmniejszać.

Francuska telewizja i muzyka

Nie ma chyba przyjemniejszego sposobu nauki, jak słuchanie francuskiej muzyki, czy oglądanie francuskiej telewizji. Jest to jedna z najbardziej naturalnych form osłuchania się z językiem. Na początku ciężko będzie zrozumieć nawet prostą wypowiedź, z czasem jednak słuchacz przyzwyczai się do wymowy Francuzów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here