Stosowanie suplementów diety to jeden z najprostszych sposobów na zachowanie zdrowia i dobrego stanu włosów, skóry i paznokci. Jednym z najbardziej zalecanych suplementów są tabletki z kwasem omega-6. Dlaczego ich przyjmowanie jest tak ważne? Jakie mają właściwości prozdrowotne?

Omega-6 to nienasycone kwasy tłuszczowe, których nasz organizm nie potrafi samodzielnie wyprodukować. Należy dostarczyć je z zewnątrz, na przykład w postaci suplementów diety, ponieważ mają dobry wpływ na nasze zdrowe.

Ważna jest również zbilansowana dieta, a najlepiej zbliżona do śródziemnomorskiej, gdyż to w niej występuje zdecydowanie największa ilość kwasów omega.

Kwasy omega-6 zawarte są również w roślinach. Doskonałym przykładem jest wiesiołek. Można z niego pozyskać drogocenny olej, który jest idealnym źródłem kwasów. Olej z wiesiołka znajduje się przede wszystkim w suplementach diety oraz w kosmetykach do pielęgnacji skóry. Suplementy diety z wiesiołkiem są zalecane wszystkim osobom dorosłym i seniorom oraz dzieciom w wieku powyżej 3 lat.         

Omega-6 – w czym się znajdują?

Kwasy omega-6 można znaleźć również w pożywieniu, a konkretniej w pestkach dyni, orzechach i słoneczniku. Jak można się łatwo domyślić, nie są to produkty, które spożywamy codziennie. A to dodatkowo pokazuje nam, jak ważna jest odpowiednia suplementacja.

Omega-6 – działanie (1)

Tłuszcze omega-6 mają dobry wpływ nie tylko na zdrowie, ale również na stan skóry. Pod względem zdrowotnym są istotne dla funkcjonowania układu trawiennego i krwionośnego. Poprawiają pracę serca i naczyń krwionośnych, chronią przed złym cholesterolem, wspomagają trawienie i zapobiegają odkładaniu się komórek tłuszczowych. Dodatkowo wspomagają pracę mózgu, zwiększają naturalną odporność i wspierają wszystkie funkcje organizmu.

Kwasy omega-6 są również ważne dla stanu skóry. Pomagają zachować ją w dobrej kondycji, czyli odpowiednio nawilżoną i jędrną. Zapobiegają nadmiernemu przesuszeniu, a także przedwczesnemu powstawaniu zmarszczek. Dbają o ogólny wygląd skóry, rozjaśniając ją i rozpromieniając.

Źródła:

  1. Śledź A., Dudzisz-Śledź M., Jażdżewski P. Nienasycone kwasy tłuszczowe a zdrowie człowieka http://www.czytelniamedyczna.pl/449,nienasycone-kwasy-tluszczowe-a-zdrowie-czlowieka.html data dostępu 2.10.2017

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here