Matematyka jest najmniej lubianym przedmiotem wśród wszystkich uczniów. Nie tylko powoduje dodatkowy stres, ale również często jest najzwyczajniej w świecie niezrozumiała. Obecnie można jednak nauczyć się jej na wiele ciekawych sposobów, również z wykorzystaniem interesującego oprogramowania komputerowego. Jest to świetna alternatywa dla zwykłych podręczników zawierająca rożnego rodzaju wizualizacje, często również wypowiedzi i dodatkowe wskazówki, których nie można znaleźć w standardowej książce. Do wyboru jest wiele darmowych lub w wersji demo programów, które można pobrać z internetu. Oto kilka z nich.

Darmowe programy do nauki matematyki

Matematyka 1+2

Program składa się z dwóch modułów. Oba uczą matematyki na poziomie podstawowym. W części pierwszej porusza się zagadnienia związane z liczbami naturalnymi. W drugiej natomiast program skupia się na liczbach rzeczywistych. Wspomniane działy umożliwiają naukę w przystępny i przejrzysty sposób.

Geometria

Jest to program, który umożliwia naukę na każdym poziomie. Dzięki odpowiednim wbudowanym narzędziom można z jego pomocą rysować figury geometryczne na płaszczyźnie, a także poznawać ich własności i sposób konstruowania.

Matematyka 4

Jest to jeden z darmowych programów, który obejmuje materiał całej klasy czwartej szkoły podstawowej. Z jego pomocą uczniowie rozwijają swoje umiejętności w zakresie obliczeń arytmetycznych, ułamków, pól płaskich figur, a także liczb rzymskich oraz arabskich. Prosta i intuicyjna forma programu jest przystępna dla dzieci w tej grupie wiekowej.

Math Quizzer

Jednym z prostszych w obsłudze programów do nauki tabliczki mnożenia jest właśnie Math Quizzer. Występuje on w wersji anglojęzycznej. Nauka polega na podawaniu wyniku mnożenia po wcześniejszym zadaniu pytania przez program. Wystarczy wpisać wynik w odpowiednie okienko i nacisnąć opcję” Check Answer”.

Tabliczka Mnożenia 1.0.

Ten darmowy program ułatwia szybsze przyswojenie sobie tabliczki mnożenia każdemu, kto nie preferuje nudnych metod nauki. Formuła programu umożliwia naukę w duchu rywalizacji, kiedy to należy jak najszybciej udzielić poprawnej odpowiedzi. Oprogramowanie zlicza bowiem czas wykorzystany na odpowiedzi, a także liczbę popełnionych błędów.

Tabliczka Mnożenia

To jeszcze jeden program, który pomoże uczniom w nauce tabliczki mnożenia. Korzystać z niego mogą wszyscy, zarówno początkujący, jak i bardziej zaawansowani uczniowie. Program podzielono na siedem poziomów nauki. Przejście przez każdy z nich będzie najlepszych sposobem na naukę tabliczki mnożenia.

Pitagoras 2000 w wersji demo

Jest to jeden z najlepszych dostępnych programów do nauki matematyki. Cały jego zakres obejmuje materiał od piątek klasy szkoły podstawowej, aż po samą maturę. Zawarto w nim ponad 700 zadań, wiele testów oraz wskazówek do rozwiązywania zadań. Część teoretyczna nie odstrasza dzięki przekazaniu wyłącznie najważniejszych informacji w zwięzłej formie.

2+2 Matematyka dla dzieci

To program, który wspomoże naukę podstawowych zagadnie matematycznych, jak dodawanie i odejmowanie, a także mnożenie oraz dzielenie. Cały program składa się z 21 rożnych ćwiczeń. Sporym atutem programu jest jego szata graficzna ze sprzyjającą nauce muzyką oraz narracją.

Matematyka 2004 w wersji demonstracyjnej

 Mimo iż jest to wersja demo, warto zapoznać się właśnie z tym programem, którego zakres obejmuje materiał od szkoły podstawowej do liceum. Wszystkie zagadnienia są jasno wytłumaczone, a dzięki testom można w prosty sposób sprawdzić poziom swojej wiedzy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here