Aby nauka języka angielskiego przebiegała sprawnie i przyjemnie, a jednocześnie przynosiła duże rezultaty, warto w tym celu skorzystać z wielu programów , które cały ten proces wspomagają. W Internecie jest dostępnych wiele narzędzi tego typu, również darmowych. Nie tylko pomagają przyswoić całą wiedzę, ale również ułatwiają naukę słówek, czy gramatyki. Warto poznać kilka z nich.

Darmowe programy do nauki angielskiego

Pytacz Master

Program ten ułatwia naukę słówek. Słówka w tym programie zostały podzielone na kategorie. Można również skorzystać z dwóch modułów. Pierwszy służy do nauki, drugi natomiast pozwala przeprowadzić test w celu sprawdzenia poziomu swojej wiedzy. Działanie programu opiera się na konieczności wprowadzenia tłumaczenia danego słowa przy jego odpowiedniku w drugim języku.

DSpeech

Zadaniem tego oprogramowania jest odczytywanie przez elektronicznego lektora wpisanego angielskiego tekstu. Można również nagrywać wymawiane dźwięki oraz porównywać je z wymową oryginalną. Warto także skorzystać z opcji podświetlania aktualnie wymawianego słowa.

Your Teacher

Program działa w oparciu o system pytań i odpowiedzi. Dzięki niemu można szybko zapamiętywać kolejne informacje i w razie konieczności omijać już przyswojony materiał.

Study Words

Dzięki temu programowi można szybko nauczyć się nowych słówek z angielskiego. Można samodzielnie wprowadzać potrzebne słownictwo do bazy danych i następnie uczyć się go metodą testową. W programie znajduje się również opcja ustalenia czasu na udzielenie odpowiedzi, otrzymywaniu pytań w kolejności losowej, a także wydruk słówek w formie ściągawki.

Mk Słówka

Program ten podzielono na zestawy, każdy składający się z piętnastu elementów. Umożliwia również skorzystanie z podpowiedzi systemowych po jednej literce, a także wyświetlanie statystyk wszystkich poprawnie udzielonych odpowiedzi. Dostępny jest tryb nauki oraz testu.

Angielskie Słówka 1.0

Omawiany pogram zawiera wiele zestawów tematycznie podzielonych słówek. W sumie cała baza posiada ich ponad 2 tysiące. Dodatkowo można również uczyć się nieregularnych czasowników będących częścią oprogramowania oraz tworzyć własne zestawy do dalszej nauki.

Wkuwacz

Jest to program, który umożliwia naukę języka angielskiego oraz niemieckiego w formie testowej. Im lepiej opanuje się dany zwrot, tym lepszą ocenę się otrzyma. Skala oceniania dzieli się na dobrą, średnią oraz złą opinię. Jeżeli wybierze się dwie gorsze opcje, wtedy zwrot pojawi się w następnej powtórce i teście. Jeżeli natomiast skorzysta się z opcji „dobre”, wtedy słówko pozostanie zapisane jako zapamiętane przez uczącą się osobę. Program umożliwia tworzenie własnych testów.

Idiomer

Uczniowie bardzo często polecają ten program, ponieważ dzięki niemu można w prosty i szybki sposób nauczyć się wielu popularnych idiomów oraz zwrotów codziennego użytku w języku angielskim. Jego pozytywną stroną jest przede wszystkim ogromna baza słów, w której znajduje się ponad 5 tysięcy idiomów. Cały proces nauki odbywa się w formie testu, który to polega na prawidłowym dopasowaniu wybranego idiomu do jego właściwego tłumaczenia. Podczas nauki można również wykorzystać  wyszukiwarkę interesujących nas zwrotów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here