Co można robić po kierunku zarządzanie? Wybierz specjalność dla siebie

Zarządzanie to kierunek, który stał się modny kilka lat temu. Wiele osób decydowało się na podjęcie na nim studiów z nadzieją, że po ich skończeniu rozpocznie karierę menadżerów, znaczna część nie miała jednak pojęcia, z czym tak naprawdę się on wiąże, czego uczy oraz jakie daje możliwości. Czas więc przyjrzeć się zarządzaniu z bliska.

Dla kogo jest ten kierunek?

Zarządzanie to stosunkowo nowy dział kształcenia, który powstał w odpowiedzi na aktualne potrzeby rynku. Nie można bowiem zaprzeczyć temu, że skuteczne kierowanie jest kluczem do sukcesu każdego biznesu. Nie jest ono jednak łatwe i wymaga sporej wiedzy, umiejętności oraz predyspozycji. Warto wiec kształcić kadrę, która będzie potrafiła zarządzać posiadanymi zasobami w każdych, również szybko zmieniających się warunkach.

Zarządzanie to kierunek, który ma w sobie wiele elementów ekonomii, finansów, rachunkowości, prawa, a także wiedzy z zakresu relacji międzyludzkich, reklamy, marketingu czy PR. Jest on stworzony dla osób, które wiążą swoją przyszłość z pracą na stanowiskach menadżerskich i administracyjnych w wielu firmach oraz organizacjach. To kierunek dla ludzi, którzy nie boją się podejmować wyzwań i chcą mieć realny wpływ na otaczającą ich rzeczywistość.

Czego nauczysz się, studiując zarządzanie?

Jest to bardzo szeroko rozumiane pojęcie, które można odnieść do wielu dziedzin życia. Z tego względu studia z zakresu zarządzania zazwyczaj ulegają większemu sprecyzowaniu np. zarządzanie zasobami ludzkimi, zarządzanie międzynarodowe, zarządzanie informacją czy zarządzanie finansami państwa itp. Przykłady można mnożyć, a duże zainteresowanie kierunkami tego typu powoduje, że z roku na rok powstaje ich coraz więcej. Studenci mają również duży wybór w kwestii wyboru specjalizacji, na samej WSEiZ w Warszawie mogą  wybrać jedną ze specjalności: biznes międzynarodowy, handel i usługi logistyczne, organizacja eventów, koncertów i imprez sportowych, usługi gastronomiczne i dietetyka, hotelarstwo czy grafika komputerowa i media społecznościowe. Zobacz kierunek Zarządzanie: http://www.wseiz.pl/index.php/pl/uczelnia/wydzial-zarzadzania/zarzazanie. To pokazuje, jak duża część rynku podlega pod tę dziedzinę. Oczywiście możliwe są zarówno studia I, jak i II stopnia. Większość z nich odbywa się w trybie stacjonarnym oraz zaocznym.

Jakie są perspektywy zatrudnienia?

Kadra zarządzająca potrzebna jest niemal w każdym biznesie. Aby przedsiębiorstwo właściwie funkcjonowało i nieustannie się rozwijało, potrzebuje właściwego prowadzenia i nadzoru. Absolwenci zarządzania mogą szukać pracy  w większości firm i organizacji, bez względu na branżę. Zapotrzebowanie na specjalistów jest duże zarówno w sektorze prywatnym, jak i państwowym. Wybierając profil firmy najlepiej kierować się jego zgodnością ze skończoną specjalizacją.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here