Czy warto wdrażać automatyczne systemy magazynowe?

0
automatyczne systemy magazynowe

Mnóstwo firm posiada swoje własne magazyny bądź też wynajmuje lub dzierżawi tego typu obiekty. Nowoczesne magazyny wyposażone są w różnorodne urządzenia służące np. do przeładunku towarów. Ponadto w takim miejscu zatrudniony musi być odpowiednio przeszkolony personel. Dzięki magazynom możliwe jest regulowanie różnić między przepływami wydawanego a przyjmowanego towaru, jednak nie jest to ich jedyna funkcja. Specjaliści zajmujący się tą dziadziną nieustannie poszukują nowych sposobów na ulepszenie procesu magazynowania. Przełomowe mogą okazać się automatyczne systemy magazynowe.

Czym są automatyczne systemy magazynowe?

Automatyczne systemy magazynowe to sposób na usprawnienie działania tego typu obiektów. Dostosowuje się je do konkretnej branży oraz rodzaju towarów, które są magazynowane. Wysoko wyspecjalizowane firmy zajmują się tworzeniem własnych oraz partnerskich systemów automatyki magazynowej i transportowej, takie automatyczne systemy magazynowe projektuje i wdraża AIUT. Dzięki takiej współpracy można liczyć na rozwiązanie idealnie dopasowane do potrzeb.

Elementami automatycznych systemów magazynowych mogą być układnice, regały automatyczne windowe, windy, movery czy wózki typu shuttle. Wykorzystywane są także różne systemy transportowe (systemy rolkowe/pasowe, systemy transportu szynowego i zawieszkowego, autonomiczne pojazdy mobilne). Poza urządzeniami kluczową rolę pełni jednak sam system zarządzania magazynem, dzięki któremu możliwe jest zdalne zarządzanie procesami, takimi jak przyjęcia, kompletowanie oraz wydawanie towarów.

Czy warto wdrażać automatyczne systemy magazynowe?

Zalet wdrożenia automatycznych systemów magazynowych jest naprawdę wiele. Wśród nich warto wyróżnić zwiększenie efektywności procesów logistycznych, oszczędność powierzchni, eliminację przestojów, zwiększenie bezpieczeństwa, optymalizację głównego procesu produkcyjnego, a także wysoki i utrzymujący się na stałym poziomie standard realizacji zamówień. Ogromne znaczenie ma też możliwość zdalnego zarządzania procesami zamówień, w tym kompletowania ich oraz wysyłania. Ponadto wdrożenie systemu zarządzania magazynem pozwala na realizację nowych zleceń w trybie online. Dzięki niemu możemy także otrzymywać aktualne raporty i alerty o niskim stanie magazynowym. Dużą zaletą jest też bieżąca aktualizacja stanu magazynowego.

Najczęściej spotykane problemy związane z magazynowaniem

Mimo podejmowania ciągłych prób ulepszenia procesu magazynowania, osoby pracujące w tej branży ciągle spotykają się z różnego rodzaju problemami. Do najczęstszych trudności należą niedokładne stany magazynowe, nieefektywna kompletacja towarów, nieoptymalne wykorzystanie przestrzeni magazynowej, uszkodzone oraz przeterminowane produkty, a także wysokie koszty pracy. Jak widać, automatyczne systemy magazynowe są rozwiązaniem wszystkich wymienionych problemów.

Upadłość konsumencka – ile to kosztuje?

0
Upadłość konsumencka

Ogłoszenie upadłości konsumenckiej to jeden ze sposobów na wyjście z długów. Jest to rozwiązanie dla osób, które borykają się z poważnymi problemami finansowymi i nie są w stanie spłacić zaciągniętych zobowiązań. Zanim zdecydujesz się na ogłoszenie upadłości konsumenckiej, dowiedz się, ile to kosztuje. Zapraszamy do lektury!

Z jakimi kosztami wiąże się ogłoszenie upadłości konsumenckiej?

Pierwszą opłatą, jaką musi ponieść osoba, która chce ogłosić upadłość konsumencką, to opłata sądowa. Nie jest ona wysoka – wynosi bowiem 30 zł. Oczywiście jest to opłata obowiązkowa, która stanowi podstawę do tego, by sąd zajął się wnioskiem o ogłoszenie upadłości konsumenckiej. Opłatę należy wnieść na rachunek bankowy sądu, do którego kierowany jest wniosek.

Co więcej, składając wniosek, musisz mieć na uwadze, że to do Ciebie będzie należało pokrycie kosztów postępowania prowadzonego po ogłoszeniu upadłości konsumenckiej. Trudno jest jednak określić, jak wysokie będą, ponieważ zależy to od kilku czynników, a mianowicie od:

  • czasu trwania postępowania,
  • wysokości funduszów masy upadłości oraz stopnia zaspokojenia wierzycieli,
  • zakresu czynności podejmowanych przez syndyka w postępowaniu i stopnia ich trudności.

Warto jednak pamiętać, że ponoszenie tych kosztów nie zawsze jest konieczne. Kto może ubiegać się o zwolnienie z opłaty sądowej od wniosku o ogłoszenie upadłości konsumenckiej? Osoba, która dołączy do wniosku specjalny wniosek o zwolnienie z kosztów sądowych razem z oświadczeniem o stanie majątkowym i dochodach.

Upadłość konsumencka a wynagrodzenie radcy prawnego

W postępowaniu sądowym możesz wziąć udział samodzielnie lub razem z adwokatem czy też radcą prawnym. Musisz wiedzieć, że doświadczenie specjalisty jest w tym przypadku nieocenione i – jeśli tylko masz taką możliwość – zastanów się nad powierzeniem tej sprawy w ręce radcy prawnego czy adwokata. Zdecydowanie zwiększy to szanse na pozytywny przebieg postępowania. Szczególnie, jeśli ma on duże doświadczenie w takich tematach, jak upadłość konsumencka czy antywindykacja.

Co więcej, wiedza i doświadczenie prawnika będą pomocne także wtedy, gdy konieczne będzie wypełnienie szeregu dokumentów związanych z ogłoszeniem upadłości konsumenckiej. Jeśli chodzi zaś o koszty obsługi prawnej, są one zależne od wielu czynników i dla każdego klienta ustala się je indywidualnie. Najlepszym wyjściem będzie skontaktowanie się z kilkoma specjalistami i zapytanie o ceny u źródła.

Do jakiego sądu składa się wniosek o ogłoszenie upadłości konsumenckiej?

Wniosek o ogłoszenie upadłości konsumenckiej musisz złożyć do sądu upadłościowego, czyli do sądu rejonowego, który ma być sądem właściwym ze względu na Twoje miejsce zamieszkania. W momencie, gdy pismo trafi do sądu, zostaje ono sprawdzone pod kątem formalnym. Sąd weryfikuje, czy zostało poprawnie sporządzone i czy do wniosku dołączone są wszystkie niezbędne dokumenty. Jeśli czegokolwiek będzie brakowało, sąd wezwie Cię do przesłania brakujących dokumentów. W przypadku, gdy reprezentuje Cię radca prawny, to on zajmie się kwestiami formalnymi. Teraz sąd będzie mógł przejść do merytorycznego rozpoznania wniosku.

O co pyta sąd podczas rozprawy?

Jeśli sąd będzie miał wątpliwości, co do treści wniosku, wyznaczy termin rozprawy, a Ty masz obowiązek się na niej stawić. O co może pytać sąd podczas takiej rozprawy? Na przykład o to, w jaki sposób powstało Twoje zadłużenie, jak do niego doszło oraz jakie są tego przyczyny. Może zapytać również o to, jak obecnie wygląda Twoja sytuacja majątkowa.

Następnie sąd ma prawo wyznaczyć termin kolejnej rozprawy, by w międzyczasie ustalić wszystkie szczegóły i sprawdzić ważne kwestie. Ma to niewątpliwie wpływ na to, kiedy upadłość konsumencka zostanie ogłoszona. Sąd może również uznać, że nie ma podstaw do jej ogłoszenia. Wówczas wniosek zostanie oddalony, ale Ty masz prawo złożyć zażalenie do sądu II instancji.

Nauka języka niemieckiego online – czy kurs online to dobry wybór?

0
Nauka języka niemieckiego online

Nauka języka niemieckiego przez internet to prawdziwy strzał w dziesiątkę dla tych, którzy chcą zwiększyć poziom swoich kompetencji bez wychodzenia z domu. Czasami wystarczy jedynie odrobina zaangażowania! Podstawą jest znalezienie odpowiedniego kursu online. Nie zaszkodzi sprawdzić opinii wystawionych przez użytkowników – mogą one stanowić sporą wskazówkę dla osób niezdecydowanych.

Wyślij paczkę w wygodny sposób, nie wychodząc z domu

0
Wyślij paczkę

Nadawanie przesyłek dla wielu osób wiąże się z licznymi drobnymi zadaniami, które muszą wykonać. Jednak istnieją sposoby, by zrobić to szybciej i łatwiej, a nawet bez wychodzenia z domu. Poznaj je i zamów kuriera, ułatwiając sobie cały proces wysyłki.

Z jakimi problemami możemy się liczyć, wysyłając paczkę?

Wysyłanie paczek, choć jest dziś powszechne, pociąga za sobą cały szereg obowiązków, które trzeba spełnić. Pierwszym z nich jest wypełnienie dokumentów, które posłużą jako list przewozowy. Większość z nas nie przepada za tym procesem, który kojarzy nam się wyłącznie z nieprzyjemnym obowiązkiem i sprawami urzędowymi.

Kolejna kłopotliwa kwestia to sama chwila nadania przesyłki. Wymaga to udania się do odpowiedniego punktu obsługi klienta lub na pocztę, co z kolei wiąże się z poświęceniem sporej ilości czasu na dojazd oraz czekanie w kolejce, jeśli się na nią natkniemy. Co więcej, w przypadku niektórych paczek jest to także kwestia kłopotliwego ciężaru, który trzeba przenieść do okienka. Nawet jeśli jest to droga tylko od samochodu do miejsca nadania, wielu osobom może sprawić trudność w przypadku bardzo nieporęcznych lub bardzo ciężkich pakunków.

Dlaczego lepiej zamówić kuriera do domu?

Rozwiązanie tych wszystkich problemów jest bardzo proste: zamów kuriera DPD do domu. Decydując się na to, zyskasz większą swobodę i więcej czasu, gdyż nie będziesz musiał nigdzie udawać się samodzielnie. Kurier przyjedzie pod wskazany przez ciebie adres w wyznaczonych godzinach, gdzie nastąpi przekazanie pakunku. Dzięki temu zajmie ci to zaledwie kilka minut i sprawi, że nie będziesz musiał stać w korku, poświęcać czasu na dojazd, oczekiwać w kolejce ani nosić ze sobą ciężkich przedmiotów. Jest to więc idealne rozwiązanie dla każdego, kto chciałby zaoszczędzić czas oraz własny kręgosłup.

Jak dokładnie zamówić kuriera?

Warto zauważyć, że sam proces zamawiania kuriera po odbiór paczki jest bardzo intuicyjny. Polega na wypełnieniu kilku pól, takich jak dane teleadresowe nadawcy i odbiorcy, a także waga i wielkość przesyłki. Dane te posłużą jako podstawa do wygenerowania listu przewozowego, który z kolei będzie potem służył jako potwierdzenie nadania przesyłki.

Podczas zamawiania kuriera warto sięgnąć także po dodatkowe opcje, wśród których mogą się znaleźć takie możliwości jak choćby przeniesienie kosztów przesyłki na adresata czy ubezpieczenie przesyłki. Ich wybór pomoże w dostawie paczki dokładnie w taki sposób, w jaki chcemy, aby dotarła na miejsce.

Cały proces może zostać przeprowadzony w dowolnej chwili, w zaciszu własnego domu, jedynie na podstawie kilku najważniejszych informacji o paczce. Dzięki temu przebiega szybko i bardzo intuicyjnie. Całość dostępna jest na platformie logistycznej kurierovo.pl, gdzie można poznać także aktualne ceny przesyłek i wszystkie szczegóły, dotyczące ich nadawania.

Fotowoltaika – systemy magazynowania energii

0
Fotowoltaika

W ostatnim czasie możemy zauważyć wzrost świadomości ekologicznej konsumentów. Ocieplenie klimatu to temat często omawiany w mediach, można go również odczuć na własnej skórze. W związku z tym powstaje pytanie, co możemy zrobić, by zmniejszyć swój ślad węglowy. Jedną z metod mogą być systemy fotowoltaiczne.

Pożyczka bez ryzyka, czyli jak spłacić pożyczkę w terminie

0
Pożyczka bez ryzyka

Pożyczka tradycyjnie wydaje się być dość ryzykownym wsparciem finansowym. Powinieneś jednak wiedzieć, że pożyczki są pod ścisłą kontrolą i coraz rzadziej pojawiają się niemoralne oferty. Dlatego warto zastanowić się, czy istnieje coś takiego jak pożyczka bez ryzyka? Zaciągając pożyczkę, zwykle dużo czasu poświęcamy ewentualnym kosztom, jakie wiążą się ze skorzystaniem z podobnej usługi. Pożyczka o najniższym stopniu ryzyka to taka, którą jesteś w stanie bez problemu spłacić. Jak poznać tego rodzaju ofertę? Jak przygotować się do spłaty pożyczki w terminie? Przekonajmy się.

Wyposażenie pokoju dziecięcego. Jak kupować świadomie? Jak kupować świadomie?

0
Wyposażenie pokoju dziecięcego

Sporządzając listę rzeczy, które powinny znaleźć się w wyposażeniu pokoju naszego dziecka, warto ustalić wcześniej swoje oczekiwania odnośnie poszczególnych sprzętów. Przykładowo, w przypadku łóżeczka mogą być to wielofunkcyjność, czy mobilność. Powinniśmy również określić wcześniej nasz budżet, co pozwoli na sprawniejsze poszukiwania. Bardzo istotne jest to, aby wszystkie meble w pokoju dziecka były wykonane z najwyższej jakości materiałów oraz posiadały budowę gwarantującą bezpieczeństwo naszych pociech.

Zaufane źródło to podstawa udanych zakupów!

Najważniejsze w przypadku kupowania wszelkich artykułów dla dzieci jest wybieranie ofert cenionych producentów i robienie zakupów w zaufanych sklepach. Sprawdzone źródło gwarantuje najwyższą jakość produktów, dzięki czemu zarówno my jak i nasze dzieci będziemy mogli spać spokojnie. Szeroki wybór różnorodnych artykułów dziecięcych znajdziemy na stronie internetowej https://sklepmati.pl/. Jest to jeden z najlepszych sklepów internetowych, który oprócz wielu ciekawych i solidnie wykonanych rzeczy dla najmłodszych oferuje bezproblemowy, przyjemny kontakt w przypadku wszelkich pytań, czy wątpliwości ze strony klientów. Znajdziemy tutaj wszelkie artykuły dla dzieci, które mogą nas zainteresować. Wszelkiego rodzaju meble do dziecięcego pokoju, huśtawki, zabawki i książeczki, wózki, środki higieny, foteliki, akcesoria do karmienia i wiele wiele innych najwyższej jakości produktów.

Wybierz to co najlepsze dla Twojego dziecka

Wiadomo, że najważniejszą rzeczą w przypadku małych dzieci jest bezpieczeństwo. Warto zatem dołożyć wszelkich starań, aby mu je zapewnić. Odpowiednie skompletowanie takich rzeczy jak meble, wózek, fotelik samochodowy, zabawki, czy środki higieny jest niezbędne do spokojnego, szczęśliwego rozwoju naszych pociech. Nie wolno przy tym zapominać o sobie, ponieważ nasze zdrowie i samopoczucie również ma ogromny wpływ na dziecko. Dobrze dobrane artykuły dziecięce ułatwią nam pracę, a dziecku zapewnią bezpieczeństwo i komfort.

Amur – jak i kiedy łowić, na co bierze?

0
Amur

Amur, a dokładniej amur biały to ryba, która pochodzi ze wschodu, a znalazła się w Polsce w XVI w. Obecnie amury można spotkać w jeziorach, stawach oraz płytkich zbiornikach wodnych z bogatą roślinnością. To pokaźnych rozmiarów ryby, które mogą osiągać nawet 150 cm długości i ważą do 45 kg, stąd też są pożądane przez wędkarzy. Zarówno przynęty, sposoby połowu, jak i siedlisko amury mają podobne do karpi.

Amur – jak łowić?

Amur cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród karpiarzy, ponieważ jest to ryba, która pod względem wymogów środowiska, w którym żyje oraz spożywanego pokarmu, jest bardzo podobna do karpia. Co więcej, łowi się go również bardzo podobnie, czyli z gruntu i spławikiem. Przed połowem amurów warto wyposażyć się w wytrzymały kołowrotek z grubą żyłką, najlepiej o średnicy ok. 0,35-0,40 mm. Wędzisko powinno mieć zaś długość ok. 2,7-3,2 m. Warto także wyposażyć się w większy haczyk. Amury są bowiem dosyć dużymi i ciężkimi rybami, stąd też konieczny jest solidny oraz wytrzymały ekwipunek wędkarski. Należy mieć także na uwadze fakt, że są to ryby dosyć ostrożne i płochliwe, dlatego przy ich połowie należy być cierpliwym. Połów amurów bywa bardzo czasochłonny, stąd też niewątpliwie warto wyposażyć się w wygodne krzesła wędkarskie.

Techniki połowu amura

Jak wspomnieliśmy powyżej, amura można łowić na dwa różne sposoby, czyli spławikiem oraz z gruntu. Pierwsza technika polega na tym, że branie objawia się ciągnięciem żyłki, które odczuwa się poprzez ciężar, ciągnący w dół. Amur próbuje bowiem w tym momencie zerwać przynętę z haczyka. Jeśli zaś chodzi o połów z gruntu, odbywa się on w momencie, kiedy amur chwyci za spławik i próbuje uciekać, ciągnąc przy tym żyłkę za sobą.

Kiedy najlepiej łowić amury?

Amur biały najlepiej bierze w miesiącach letnich, a dokładniej od maja do końca września. Osoby doświadczone w połowie tych ryb potwierdzają, że absolutnie największą aktywność osiągają one we wczesnej jesieni, a więc od końca sierpnia do końca września. Dlaczego? Amury wtedy zaczynają przygotowywać się na zimę i wypływają w poszukiwaniu wysokowartościowego pożywienia. Zatem najlepiej będą brały wtedy, gdy temperatura wody będzie wynosiła maksymalnie 12°C.

Jaką przynętę na amura wybrać?

Co do przynęty zakładanej na haczyki, jest wiele możliwości. Amury można łowić zarówno na: gotowane ziemniaki, parzoną pszenicę, śliwki węgierki, wiśnie, chleb, kukurydzą, robaki białe i czerwone, rosówki, kulki proteinowe czy pędy młodych trzcin. Bardzo zachęcająco na te ryby działają wszelkie produkty, które mają w składzie olej roślinny lub mają nietypowy zapach. Jeśli zaś chodzi o profesjonalne przynęty, najlepiej szukać takich, które służą również do łowienia karpi. Mogą to być zarówno dumbellsy, kulki, pasty, pellety, soft hookery czy expandery. Najlepiej szukać ich w sprawdzonych sklepach wędkarskich.

Przedmioty na kierunku Zarządzanie – czego dowiesz się na tych studiach? Kim możesz zostać?

0
Przedmioty na kierunku Zarządzanie

Jest to popularny kierunek, pojawiający się na wielu uczelniach zarówno polskich, jak i zagranicznych. Jakie treści nauczania są na nim realizowane? Czy jest to wybór zapewniający dobrą pracę w przyszłości? Podpowiadamy.

Planujesz rozpocząć studia? Dowiedź się więcej o tym kierunku!

Zarządzanie to dość rozległy kierunek, który pojawił się w Polsce wraz z tworzeniem się pierwszych tzw. uczelni biznesowych. Są to studia dla pewnych siebie, zaangażowanych i systematycznych osób, które w przyszłości chcą zajmować stanowiska kierownicze i koordynować pracę innych osób lub przebieg różnorodnych procesów w przedsiębiorstwie. Idealny kandydat powinien być więc dobrze zorganizowany, kreatywny i uporządkowany, mieć zdolności menedżerskie oraz predyspozycje do pracy w zmieniających się warunkach. Dużym plusem będzie umysł ścisły, ponieważ w toku studiów realizuje się sporo zagadnień z przedsiębiorczości, ekonomii, finansów, a nawet prawa. Dodatkowo pojawiają się także elementy HR-u, marketingu i reklamy czy psychologii. Osoby, które planują studia na kierunku Zarządzanie, muszą więc cechować się wszechstronnością.

Zarządzanie, czyli co? Czego nauczysz się na studiach?

Rozważając rozpoczęcie tego typu studiów, warto porównać ze sobą ofertę kilku uczelni, by znaleźć tę o najlepszą. Godna polecenia jest z pewnością Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie, która realizuje kierunek Zarządzanie na studiach I. Studenci mają do wyboru kilka ciekawych specjalności, takich jak:

  • Hotelarstwo;
  • Handel i usługi logistyczne;
  • Biznes międzynarodowy;
  • Organizacja eventów, imprez sportowych i koncertów;
  • Grafika komputerowa i media społecznościowe;
  • Oraz usługi gastronomiczne i dietetyka.

Pokazuje to, jak rozległą wiedzę mogą zdobyć studenci i jak wiele możliwości rozwoju zawodowego otrzymują.

Dużą zaletą uczelni jest także jej współpraca (jako jedynej uczelni w Polsce) z Herzing University. Dzięki temu studenci mogą uzyskać prestiżowy dyplom   Bachelor of Science in Business Management.

Kontynuacją studiów I stopnia na kierunku Zarządzanie mogą być studia II stopnia Zarządzanie i Inżynieria Produkcji, realizowane na tej samej uczelni.

Co po studiach? Gdzie znajdziesz pracę jako absolwent Zarządzania?

Możliwości, jakie rozpościerają się przed specjalistami w tej dziedzinie, są bardzo duże. Etat zaoferuje im większość firm, przedsiębiorstw i instytucji, w których niezbędna jest znajomość koordynowania działań pracowników lub procesów produkcji. W niemal każdej firmie przyda się ktoś skutecznie zarządzający zasobami ludzkimi czy finansami. Absolwenci mogą więc liczyć na zatrudnienie na stanowiskach menedżerskich, a także w dziele HR-u, administracji czy marketingu.

Duże znacznie dla późniejszej kariery zawodowej ma także wybór specjalności. Konkretyzuje ona zdobywaną podczas studiów wiedzę i sprawia, że po ich skończeniu studenci stają się świetnie wykwalifikowanymi specjalistami. Świetnym pomysłem na podniesienie kwalifikacji, awans lub znalezienie lepszej pracy, jest są także studia II stopnia na zbliżonym kierunku.

Cechy lidera – jaką osobą trzeba być aby dobrze kierować zespołem?

0
cechy lidera
Fot. Pexels.com

Prace polegające na zarządzaniu zespołami oznaczają przyjęcie na siebie dużej odpowiedzialności. Nie tylko w kontekście osiągania wyników dla firmy, ale również zgraniu zespołu i zapobiegania potencjalnym konfliktom. Nie każda osoba posiada jednak kwalifikacje i osobowość aby sprostać takiemu wyzwaniu. Jakie więc są właściwe cechy lidera?

 Przeczytaj też: https://www.dolcan.pl/cechy-dobrego-kierownika-kto-sprawdzi-sie-w-roli-lidera/

Cechy lidera

Osoba pełniąca stanowisko lidera z pewnością musi świecić przykładem dla swoich współpracowników. Warto więc, aby posiadała podstawowe cechy których od nich oczekuje. Zbiór ten powinien zawierać wiec przede wszystkim zdyscyplinowanie i samodzielność.

Osoba niezdyscyplinowana nie zdobędzie poważania wśród sumiennie pracujących podwładnych. Ważnymi cechami lidera są więc umiejętności zarządzania czasem i efektywnej organizacji własnej pracy.

Inną bardzo ważną rzeczą jest też empatia i umiejętność postawienia się w roli pracownika. Pozwala to rozumieć relacje między poszczególnymi osobami i zawczasu zapobiegać potencjalnym konfliktom. Co więcej, przełoży się to na umiejętność motywowania członków jego zespołu oraz rozpoznawania ich potrzeb zawodowych. Kto chciałbym pracować z odrealnionym szefem, który absolutnie nie rozumie perspektywy pracownika?

Jak zyskać cechy lidera?

Dobrym sposobem na rozwijanie w sobie umiejętności liderskich jest znalezienie sobie właściwego wzoru do naśladowania. Większość z nas nie ma problemu z przypomnieniem sobie osoby wykazującej cechy lidera, którą w przeszłości podziwialiśmy. W kluczowych momentach warto więc zadać sobie pytanie „co ta osoba zrobiłaby na moim miejscu?” i postępować podobnie.

Warto również otworzyć się na innych ludzi. Coraz częściej mówi się o tym, że aktywne słuchanie swojego rozmówcy to bardzo ważna umiejętność. W tym wypadku, pozwoli ona na zrozumienie oczekiwań i potrzeb otaczających nas osób, co z pewnością przełoży się na lepiej podejmowane przez nas decyzje w przyszłości.

Ważna jest także pewność siebie. Osoby które za nami podążają nie mogą mieć wątpliwości, że ich trud jest uzasadniony. Musimy więc potrafić ich w tym zapewnić. Wiara w siebie i asertywność powinny więc być wzmacniane na drodze samorozwoju dla każdej osoby, która chce być szanowanym liderem.

Zobacz też: http://www.activisio.pl/pozeracze-czasu-jak-sie-im-oprzec/

Artykuł powstał we współpracy z firmą Enpulse.

ZOBACZ TEŻ