Sterowanie domu za pomocą telefonu?

0
970

Cenisz nowatorskie rozwiązania? Priorytetem jest dla Ciebie komfort i wygoda w domu? Twoje wnętrze powinno być nie tylko atrakcyjne pod względem wizualnym, ale też funkcjonalne? Idealnym rozwiązaniem jest dla Ciebie inteligentny dom! To nowość w naszym kraju, jednak w szybkim czasie podbija serca mnóstwa zadowolonych kobiet i mężczyzn. Najlepszym rozwiązaniem, aby cieszyć się inteligentnym domem jest zastosowanie specjalnej instalacji podczas stawiania budynku, chociaż istnieje możliwość, aby poprowadzić kable i umieścić niezbędne czujniki już podczas jego użytkowania. Co może zaoferować Ci to rozwiązanie?

Zakres działania systemu inteligentnego

Na dom inteligentny składa się bardzo wiele poszczególnych elementów – tak naprawdę, im więcej urządzeń jest ze sobą połączonych, tym koncepcja nabiera większego sensu. Co wchodzi w zakres systemów inteligentnych dla domu? Na przykład:

  • Ogrzewanie i klimatyzacja – sterowanie temperaturą i wilgotność to podstawowa funkcja, na którą decyduje się większość osób. We wnętrzu domu znajdują się czujniki, które obniżają temperaturę lub nawet zamykają okna po wyjściu domowników z domu, a następnie wracają do podstawowych parametrów, gdy są oni obecni. Ten ekonomiczny system pracy przynosi spore oszczędności.
  • Oświetlenie – czy Twój iPhone 12 Pro używany może być do włączania i gaszenia światła w inteligentnym domu? Jak najbardziej! Lampy mogą się nie tylko zdalnie zapalać i gasnąć, ale też zmieniać natężenie światła lub kreować odpowiedni nastrój – na przykład w holu czy jadalni. Dotyczy to zarówno oświetlenie wewnątrz domu, jak i na zewnątrz, a przykład przy wejściu do domu czy garażu. Dodatkowo przy pomocy lamp można stymulować obecność domowników, nawet jeżeli wyjechali na wakacje.
  • Monitoring budynku i alarm – system inteligentny odgrywa kluczową rolę, jeśli chodzi o bezpieczeństwo domowników. Dom może być wyposażony w szereg czujników, na przykład ruchu, dymu czy wilgoci. Domownicy mogą na bieżąco oglądać, co się dzieje w domu za pomocą monitoringu, nawet jeżeli są na urlopie. Nierzadko system taki wyposażony jest w jeden przycisk, który automatycznie wyłącza wszystkie nieużywane urządzenia, dzięki niemu możesz być pewny, że wyłączone jest żelazko czy piekarnik.
  • Rolety i system podlewania – to kolejne bardzo praktyczne rozwiązania. Można sterować roletami, aby zapobiegać nadmiernemu nasłonecznieniu lub zdecydować się na samoczynne opuszczanie żaluzji o konkretnej godzinie. System nawadniania dba o regularne podlewania trawnika czy innych roślin w najlepszych dla nich godzinach, na przykład o zmierzchu lub przed wschodem słońca.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here