Poznaj sposób na skuteczniejszą naukę

Ilość materiału, który obowiązuje nas w szkole potrafi skutecznie niejednego przerazić. Przez lata mieliśmy okazję przestudiować naprawdę sporo książek. Bez wątpienia z niektórych przedmiotów zostało nam w głowie więcej, a z niektórych mniej. Natomiast tak długi okres czasu sprawił, że wyrobiliśmy w sobie pewne nawyki, które po dziś dzień nam towarzyszą. Utrwalił się w nas sposób w jaki pozyskujemy wiedzę, natomiast czy jest on rzeczywiście skuteczny? Na pewno nie jest nam obce pojęcie fiszek, które najczęściej towarzyszą nam podczas nauki słówek z języka angielskiego. To efektywna metoda na szybkie ich zapamiętanie, a w konsekwencji zdobycie dobrej oceny. W związku z tym, że są one tak skuteczne, dlaczego by nie zastosować ich w przypadku innych obowiązujących nas przedmiotów? Wbrew pozorom fiszki nie muszą ograniczać się jedynie do obcego języka, znajdują one także zastosowanie w zdobywaniu wiedzy z niemalże każdego, innego przedmiotu. Istnieje kilka sposobów na to jak z nich skorzystać, więc jeśli chcesz poprawić jakość nauki koniecznie się z nimi zapoznaj.

Czym są fiszki?

Jeżeli nie miałeś jeszcze okazji korzystać z fiszek, przybliżymy Ci nieco to pojęcie. Są one bowiem polecane przez wielu nauczycieli języków obcych, ale nie tylko. Często to właśnie one stanowią podstawę zapamiętywania nieznanych słówek. Ich forma umożliwia szybkie i skuteczne przyswajanie wiedzy. Są to niewielkich rozmiarów karteczki, które możemy w takiej postaci zakupić lub po prostu pociąć większe kartki na mniejsze prostokąty czy kwadraty. Jeżeli zależy Ci na lepszej trwałości, tak aby móc z nich skorzystać w przyszłości, warto postawić na twardszą tekturę niżeli cienki papier. I co dalej? Jeśli czeka nas nauka języka, wówczas po jednej stronie zapisujemy słowo lub wyrażenie w języku polskim, natomiast na odwrocie jego odpowiednik po angielsku. Jeżeli chodzi o inne przedmioty panuje tu zupełna dowolność, możesz wpisywać daty, wydarzenia, wzory matematyczne, czy całe definicje pojęć.

Ulepszona wersja

Klasyczną formą fiszek są te wycięte z kartki papieru lub te zakupione w odpowiedniej wielkości, które od razu można było zapisać. Oczywiście, jest to świetny sposób, jednak jeśli nie mamy czasu, może to okazać się dla nas pewnym wyzwaniem. W konsekwencji po pewnym czasie zniechęcimy się do nich i zaprzestaniemy takiej metody nauki. Z uwagi na to, warto skorzystać z dość nowego rozwiązania jakim jest platforma edukacyjna dlaucznia.pl. Jest to strona, która zawiera wszystkie przedmioty obowiązujące w szkole. Znajdziecie tam ich podział na konkretne tematy. Pod każdym z nich kryje się ta sama treść co w podręcznikach, jednak przedstawiona w zupełnie innym wydaniu. Są tam krótsze i dłuższe teksty, materiały wideo czy infografiki. Natomiast, to co najważniejsze, znajdują się tam również gotowe do wykorzystania fiszki. Są przypisane do każdego tematu, więc możesz systematycznie się uczyć i nie marnować czasu na ich ręczne zapisywanie. Na koniec warto skorzystać z dostępnych quizów, które sprawdzą jak dobrze opanowaliście materiał.

Cały szereg zalet

Choć forma fiszek jest dość minimalistyczna, korzyści z niej płynące są naprawdę sporych rozmiarów. Samo ich wykorzystywanie nie jest nowością, jednak często były one ograniczane do jednego przedmiotu jakim jest język angielski. W momencie, gdy okazało się, że jest to również rewelacyjny sposób na zgłębianie wiedzy z innych dziedzin, fiszki jeszcze bardziej zyskały na popularności. Korzystając z nich za pośrednictwem strony jaką jest platforma edukacyjna dlaucznia.pl, możemy uczyć się tak naprawdę wszystkiego. Pozwoli to nie tylko na sprawne zapamiętanie pojęć, ale również na to, że zdobyta wiedza pozostanie w naszych głowach na długi, długi czas.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here