Listwy

Listwy do płytek to niezbędny element, niezależnie od tego, czy mowa o posadzce, ścianie w kuchni czy też schodach zewnętrznych. Dobra listwa wykończeniowa ma za zadanie ochronić delikatne brzegi płytek, umożliwić dylatację oraz zapewnić płynne przejście między podłogami wykonanymi z różnych materiałów. Jednocześnie musi się odznaczać ładnym, estetycznym wyglądem. Każdą z tych cech łączą w sobie produkty firmy Pawotex, które możemy znaleźć w niedawno uruchomionym sklepie listwy.online.

Listwy wykończeniowe – gwarancja jakości

Pawotex to polski producent, który specjalizuje się w wytwarzaniu metalowych listew wykończeniowych. Długoletnie doświadczenie w połączeniu z ogromną wiedzą sprawiają, że każdy pojedynczy produkt odznacza się najwyższą jakością. Do produkcji poszczególnych model listew wykorzystywane są dwa materiały: stal nierdzewna oraz aluminium. Dlaczego akurat one? Ponieważ zdecydowanie przodują w zakresie ochrony powierzchni, jednocześnie wyróżniając się ładnym wyglądem.

Listwa stalowa polerowana czy szczotkowana? A może lepiej postawić na polerowane bądź anodowane aluminium, mogące przybrać któryś z trzech kolorów: srebrny, złoty bądź oliwkowy? Tak naprawdę wszystko zależy od tego, na jakim efekcie nam zależy. Metalowe elementy wykończeniowe wprowadzą powiew świeżości do naszego domu czy mieszkania. Listwy nie rzucają się w oczy, zamiast tego znakomicie wpasowują się w aranżację wnętrza. Dowolny teownik, kątownik czy też listwa schodowa prezentują się bardzo schludnie, dokładnie zabezpieczając delikatne krawędzie płytek. Niezależnie od miejsca, w którym zastosujemy produkty ze sklepu https://listwy.online/ uzyskamy niezwykle trwały, solidny, a przy tym cieszący oko efekt.

Co zyskujemy, korzystając z aluminiowych i stalowych listew?

Być może podczas prowadzenia prac remontowych będziemy rozważać zastosowanie alternatywy dla metalowych listew. W końcu na rynku nie brakuje czy to drewnianych, czy to plastikowych modeli. Każdy z nich posiada jednak szereg wad, które z biegiem czasu będą się wybijać, niwelując ładne na pierwszy rzut oka wykończenie. Wybierając listwy aluminiowe bądź stalowe mamy gwarancję:

  • wytrzymałości – zarówno stal nierdzewna, jak i bardziej miękkie aluminium są w znacznym stopniu odporne na uszkodzenia mechaniczne. Doskonale znoszą obciążenia, dlatego nie zaczną się odkształcać nawet pod wpływem intensywnego użytkowania;
  • estetyki – choć może się wydawać, że drewno ma naturalniejszy wygląd, a plastik będzie mniej zwracał uwagę, to jednak efekt, jaki daje stal lub aluminium, nie da się podrobić. Jeśli pragniemy, by nasz dom był nowoczesny i przy okazji spójny, to właśnie metalowe listwy są dobrym rozwiązaniem;
  • odporności na korozję – oba materiały nie pochłaniają wilgoci, dlatego mogą z powodzeniem być stosowane w szczególnie zawilgoconych pomieszczeniach. Nie musimy obawiać się o rdzę ani o pojawienie się pleśni czy grzybów;
  • trwałości – listwy wykończeniowe z aluminium czy stali nadają się do wykorzystania na powierzchniach zewnętrznych, gdyż nie szkodzą im nawet obfite opady ani intensywne promieniowanie słoneczne. Cały czas będą dobrze się prezentować.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here