LEGO® Education SPIKE™ Prime

Otaczająca nas rzeczywistość ulega ciągłej zmianie. Dzieje się tak za sprawą technologii rozwijającej się w błyskawicznym tempie. Zadbajmy więc o edukację w tym kierunku. Już od najmłodszych lat warto przygotowywać dzieci na przyszłość, której nikt jeszcze nie zna. W tym celu może pomoc LEGO® Education, wspierające edukację STEAM (science, technology, engineering, art, maths). Jest to zbiór nauk ścisłych, które zaczynają przeważać w otaczającym nas świecie.

Edukacja dzieci poprzez zabawę

Nowoczesny model nauczania powinien wykorzystywać zabawę w celach naukowych. Przyniesie to wymierne efekty, ponieważ zabawa i poznanie działania mechanizmów elektronicznych w praktyce absorbuje uwagę dziecka dużo bardziej, niż sucha teoria. Edukacja STEAM to nauka z zagadnień elektroniki, robotyki i programowania. Wykorzystując do tego celu klocki LEGO®, można nauczyć dzieci pracy zespołowej. Dodatkowo rozwija to umiejętność pracy w systemie projektowym. Dziecko wypracuje krytyczne myślenie i sposoby rozwiązywania złożonych problemów. Nabędzie również kompetencje z dziedziny programowania. Wszystko to poprzez zabawę, która będzie miała miejsce na każdym etapie budowy robotycznych konstrukcji.

Dlaczego klocki LEGO® znajdą zastosowanie w szkole?

Nauka przedmiotów STEAM z wykorzystaniem LEGO® Education zapewnia pełną efektywność zajęć. Dzięki praktycznym działaniom uczniów poznają działanie mechanizmów elektronicznych i programistycznych. Wiedza praktyczna, w przeciwieństwie do teorii utrwala się niemalże od razu. Możliwość efektywnej pracy z zestawem LEGO® dają scenariusze prowadzenia zajęć dla nauczycieli. Są one napisane w języku polskim. Tematyka lekcji nawiązuje do zjawisk i problemów z rzeczywistego otoczenia uczniów. Dzięki temu jest zabawą pełną wzywań, którym trzeba sprostać. Z wyjątkiem wiedzy z dziedziny STEAM, uczniowie zdobędą również szereg nawyków i dodatkowych umiejętności, które pomogą im w przyszłości, także w dorosłym życiu, po zakończeniu szkoły.

Zestawy LEGO® Education SPIKE – co zawierają?

Zestawy dzielą się na podstawowy i rozszerzony. Podstawowy zestaw zawiera 500 edukacyjnych klocków i materiały dla nauczyciela, które pomogą w prowadzeniu zajęć. Zestaw rozszerzony to dodatkowe 600 elementów, pozwolą tworzyć jeszcze bardziej rozbudowane konstrukcje i zapewnią kolejne godziny zabawy i nauki. Przyjemność płynąca z takich zajęć z pewnością zredukuje zmęczenie dzieci po wielu godzinach spędzonych w szkole.

Nauka na żywym organizmie to świetna przygoda. Biorąc pod uwagę kierunek, w jakim dąży ludzka cywilizacja, trudno nie zgodzić się z potrzebą edukacji z tego zakresu. STEAM to nieunikniona przyszłość, na którą warto przygotować najmłodszych. Warto zacząć od zaraz.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here