Klimatyzatory przemysłowe – nie tylko dla komfortu termicznego

0
1483

Klimatyzacja kojarzy się w szczególności z utrzymywaniem komfortowego poziomu temperatury powietrza dla ludzi. Warto jednak wskazać, że odpowiedni poziom temperatury ma także szczególne znaczenie dla realizacji wielu procesów przemysłowych.

Zarówno zbyt wysoki, jak i zbyt niski poziom temperatury może być przeszkodą w prawidłowym prowadzeniu zróżnicowanych procesów przemysłowych. W takim przypadku stosuje się urządzenia umożliwiające właściwe regulowanie parametrów powietrza, w tym także jego temperatury.

Klimatyzatory – efektywna regulacja temperatury w przemyśle

Urządzeniami stosowanymi przy regulacji temperatury w przemyśle są dedykowane klimatyzatory przemysłowe, inaczej użytkowe. Są to zaawansowane urządzenia umożliwiające aktywną regulację temperatury powietrza – nie tylko obniżanie, ale również podwyższanie temperatury.

Klimatyzatory te mogą pracować również w trudnych warunkach, w których pojawiają się niekorzystne czynniki, na przykład bardzo wysokie temperatury, duża wilgotność, zapylenie czy zagrożenie wybuchem.

Dobór odpowiednich klimatyzatorów przemysłowych pozwala na uzyskanie maksymalnej efektywności w regulacji temperatury w zakładach przemysłowych.

Szeroka paleta klimatyzatorów przemysłowych

Aktualnie klimatyzatory przemysłowe obejmują szeroką gamę różnych urządzeń, które mogą być dopasowane indywidualnie do konkretnych wymogów procesów przemysłowych oraz do zakładu, w którym mają być one wykorzystywane.

Rodzaje klimatyzatorów przemysłowych:

  • klimatyzatory przenośne – urządzenia stosowane w tych miejscach, w których nie ma możliwości zamontowania instalacji klimatyzacyjnej
  • klimatyzatory split i multi-split – klimatyzatory ścienne składające się z jednostki zewnętrznej oraz wewnętrznej
  • klimatyzatory kanałowe – urządzenia montowane w przestrzeni sufitowej, które podłączone są do jednostki zewnętrznej, charakteryzują się najwyższą wydajnością pracy

Powyższe rodzaje klimatyzatorów użytkowych są dostępne w różnych wariantach do wyboru. Różnią się one pomiędzy sobą między innymi swoją mocą pracy, co pozwala na dopasowanie ich do konkretnych pomieszczeń, w których mają pracować.

Klimatyzatory przemysłowe – warto postawić na kompleksową i fachową obsługę

Aktualnie w Polsce działa wiele firm zajmujących się sprzedażą oraz montażem klimatyzatorów dla różnych gałęzi przemysłu. Specjaliści mogą dobrać wówczas najlepsze klimatyzatory przemysłowe do konkretnych zastosowań, a także mogą zadbać o ich profesjonalny montaż.

Reasumując, właściwy dobór oraz montaż klimatyzatora przemysłowego pozwoli na uzyskanie najlepszych warunków do prowadzenia prac w przemyśle

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here