Jak w dobie kryzysu zacząć szkolić i uczyć online

Obecne czasy zmusiły nas do pozostania w domu. Uczniowie oraz studenci, zamiast przebywać w salach lekcyjnych, używają do nauki komputera. Wszelkie zajęcia odbywają się online. Czy jest to gorszy sposób przekazywania wiedzy? Niekoniecznie! Narzędzia, jakimi możemy teraz dysponować, bardzo ułatwiają nam pracę, przez co bez problemu możemy zarówno się uczyć jak i nauczać.

Wystarczy mieć niezbędne urządzenia jak mikrofon i kamerka internetowa, które pozwalają kontaktować się na odległość w czasie rzeczywistym. W istocie tradycyjne lekcje niewiele różnią od tych odbywających się przez program komputerowy. To od nas zależy, czy chcemy przyswajać wiedzę, która jest nam przekazywana. W jaki sposób Ty możesz zacząć szkolić innych? Pomyślmy nad tym!

Zastanów się nad tym, czego chciałbyś nauczać!

Przeanalizuj to, co robiłeś do tej pory i z czego jesteś ponad przeciętnie dobry. Masz świetnie opanowany język obcy? Matematyka nie sprawia Ci żadnych trudności? Jesteś specjalistą w dziedzinie rachunkowości? A może potrafisz doskonale grać w szachy? Każdą wiedzę, którą posiadamy, możemy przekazywać dalej. Skoro masz dobrze opanowane przedmioty ścisłe, udzielaj korepetycji przez internet.

Jeśli rachunkowość nie ma przed Tobą tajemnic, zacznij uczyć online innych, podziel się swoją wiedzą, zarabiając przy tym pieniądze. W przypadku kiedy cała twoja szafka przepełniona jest pucharami za wygrane turnieje szachowe, zorganizuj spotkania online z innymi szachistami. Można przy tym zdobyć sporą ilość gotówki, jednocześnie cieszyć się z wykonywanego zajęcia. Każdy z nas chciałby robić to, co kocha, jednocześnie zwiększając swój miesięczny zarobek.

Zorganizuj podstawowy sprzęt!

Skoro już wiesz czego będziesz uczyć online, potrzebne Ci są jeszcze techniczne możliwości. Niezbędny okaże się laptop bądź komputer stacjonarny. Istotne jest, żeby był jak najbardziej wydajny sprzętowo, dzięki czemu nie będzie się zacinał podczas przeprowadzania szkoleń przez internet.

Zadbaj o to, aby kamera internetowa była dość dobrej jakości, natomiast mikrofon przekazywał czysty dźwięk bez niepotrzebnych szumów. Na koniec pobierz jeden z wielu dostępnych bezpłatnych programów, który umożliwia przeprowadzanie takowych zajęć. Przetestuj go ze znajomym, aby odpowiednio skonfigurować zarówno urządzenia jak i aplikację.

Ogłoś swoją ofertę na dowolnej stronie internetowej!

Jeśli masz już wszystko, co potrzebne Ci do przeprowadzania lekcji zdalnych, pozostaje Ci przedstawić swoją ofertę na jednej z witryn z ogłoszeniami. Skoncentruj się na tym, aby jasno i przejrzyście opisać to, czego będziesz nauczać. Cena, którą zaproponujesz, musi być konkurencyjna z innymi, aby mieć szansę się wykazać. Opisz też warunki współpracy oraz to, za pomocą jakiego programu i z jakim osprzętowieniem przystąpisz do nauczania.

To już wszystko! Pozostaje Ci czekać na zgłoszenia. Pamiętaj o tym, że istotne jest to, w jaki sposób się zachowujesz, czy jesteś wystarczająco uprzejmy i jak przekazujesz wiedzę. Rób to dobrze, a nie będziesz mieć problemów z nowymi zleceniami.

Więcej informacji w artykule na https://leadership-center.pl/2020/04/jak-szkolic-online/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here