Jak szybko pozyskać środki na zakup sprzętu do firmy?

Obserwujesz ciekawą ofertę sprzedaży. Do kupienia jest sprzęt, który umożliwi ci poszerzenie swojej działalności, ale obecnie cię na niego nie stać. Jak zmienić swoją sytuację i zyskać w szybki i bezpieczny sposób środki na zakupy?

Ostrożnie, to tylko promocja 

Zwykle do poszerzenia działalności firmy, konieczne są inwestycje. Może chodzić o zakup sprzętu, może być to związane z koniecznością wynajęcia hali czy zatrudnienia pracowników. Elementem poprzedzającym każdą decyzję finansową powinna być szczegółowa analiza położenia naszej firmy, zachowań konkurencji, ogólnych trendów w branży i na rynku. Zmiennych jest czasem tak wiele, że nie sposób samodzielnie ocenić rentowności inwestycji. Poczucie sensu inwestowania powinno być więc poprzedzone audytem wykonanym przez firmę zewnętrzną. Wielu powie: to strata pieniędzy, które można zainwestować. Jednak zastanówmy się. Jeśli źle zainwestujemy 100 000 zł, chcąc oszczędzić na audycie 1000 zł to gdzie tu większa strata pieniędzy?

Papierologia stosowana

Zarówno konsumenci, jak i firmy, które chcą w banku pozyskać kredyty, muszą być przygotowani na sporo formalności, których spełnienie nie jest łatwe. Poza koniecznością przygotowania zeznań podatkowych, do banku trzeba będzie dostarczyć zaświadczenia o nadaniu NIP, REGON, w przypadku spółek zaświadczenie z KRS, do tego oczywiście trzeba będzie przygotować pełną dokumentację księgową, a jeśli jesteśmy np. sklepem czy firmą produkcyjną koniecznie przedstawić wartość magazynową tego, co firma aktualnie posiada. W ramach dokumentów dodatkowych banki mogą zażyczyć też sobie zaświadczeń i referencji – wszystko zależy od branży. Początkowo może się wydawać, że to niewiele, ale z każdym kolejnym dokumentem mogą pojawić się kolejne problemy. Brak aktualizacji, niewłaściwy formularz itp. 

Czy można uniknąć bankowych zawiłości?

Inwestując w doradztwo, z pewnością poradzimy sobie z nawet najbardziej skomplikowanymi problemami dotyczącymi inwestycji w naszej firmie. Dzięki specjalizującym się w pozyskiwaniu funduszy dla firm podmiotom możemy nie tylko skutecznie zawalczyć o pieniądze na wymarzony sprzęt, ale oszczędzić czas, który przeznaczymy na pracę. Kredyt firmowy nie musi być bardzo czasochłonny dla nas samych. Decydując się na skorzystanie z pośrednika finansowego mamy niemal 100-procentową pewność, że pozyskamy interesującą nas kwotę lub chociaż większą jej część. Wszystko dlatego, że fachowe firmy mają znacznie większe możliwości w poszukiwaniu i negocjowaniu kredytów i pożyczek. Czasem już na pierwszym spotkaniu są w stanie pokazać rozwiązania, których w ogóle nie braliśmy pod uwagę. Po kilku tygodniach może się okazać, że nie tylko zyskamy pieniądze na inwestycje, ale również zapewnimy sobie idealny dla naszych potrzeb okres kredytowania i jasną umowę, której zapisy będą dla nas zrozumiałe i konkretne. Pomoc pośrednika często pozwala dokonać takiego zakupu w ramach promocji, na który nie moglibyśmy sobie pozwolić, gdybyśmy zwrócili się do banku sami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here