Jak pakować paczki do Anglii

Zastanawiasz się właśnie nad wysłaniem paczki do Anglii? Musisz skorzystać z usług firmy kurierskiej? Jeśli tak, to pewnie myślisz także nad tym, w jaki sposób spakować swoją przesyłkę. Zanim odbierze ją kurier do Anglii, musi zostać ona dokładnie przygotowana. Zapewni to, że jej zawartość nie zostanie uszkodzona i dotrze do adresata w nienaruszonym stanie. Poniżej podpowiadamy, o co należy zadbać, wysyłając paczki z Polski do Anglii.

Jak powinna zostać przygotowana paczka przed jej odbiorem przez kuriera?

Wszyscy nadawcy oczekują tego, że ich przesyłka dotrze do adresata bez uszczerbku na jej stanie. Dlatego też należy bezwzględnie zwracać uwagę na sposób, w jaki się ją przygotowuje.

Podczas wysyłki paczki z Polski do Anglii warto skorzystać z intuicyjnego serwisu www.euro-paka.pl. Oprócz tego, że pomaga on wysłać tanie paczki do Anglii, można dowiedzieć się tam także, jak przygotować je przed wysyłką. Kurier do Anglii powinien odebrać ją zapakowaną w ten sposób, aby jej zawartość była optymalnie zabezpieczona. Obowiązek ten leży po stronie nadawcy paczki do Anglii.

Różne firmy kurierskie mają inne wymagania, co do wielkości paczek. Wobec tego należy zapoznać się z ich wymaganiami i regulaminem. Zawsze jednak zaleca się pakowanie ich w solidne kartony z jak najgrubszej tektury. Ich krawędzie muszą być starannie zabezpieczone taśma klejącą. Natomiast cała paczka musi być szczelnie owinięta folią pakunkową.

Nie można zapomnieć również o tym, aby zabezpieczyć ich zawartość. W tym celu warto wypełnić je folią bąbelkową albo styropianem. Jest to znakomity sposób na to, aby zawartość przesyłki być stabilna i nie przemieszczała się w kartonie. Wyjątkowo delikatne oraz szklane artykuły powinny być pakowane w specjalnie przeznaczonych do tego opakowaniach. 

Trzeba także zwrócić uwagę na to, jak pakować sprzęt elektroniczny czy multimedialny. Takie paczki z Polski do Anglii powinny zawierać oryginalne opakowania ich producentów.

Wysyłając tanie paczki do Anglii, nie można zapomnieć o tym, że za ich pakowanie zawsze odpowiada nadawca. Po odbiorze przez kuriera trafiają one do sortowni. Między innymi dlatego muszą mieć kształt prostopadłościanu.

Często zadawane są pytania na temat tego, jak pakować opony wysłane do Wielkiej Brytanii. Pakuje się je oddzielnie, okleja się folią lub taśmą, a ponadto na ich rancie musi znajdować się kod kreskowy.

Co można wysłać w paczce do Anglii?

Firmy kurierskie dostosowują się do potrzeb nawet bardzo wymagających klientów, którzy często zlecają im dostarczenie nietypowych wysyłek. To, co można wysłać w paczce do Anglii, zależy od regulaminu. Jednak grupa artykułów, których nie można przekazać kurierowi, jest niewielka. Należą do niej żywe zwierzęta, rośliny, leki na receptę, narkotyki, materiały wybuchowe. Nie ma także możliwości wysyłki dzieł sztuki czy broni, a także wszystkich innych niebezpiecznych towarów. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby wysłać duży telewizor, a nawet ciężki sprzęt sportowy.

Jak zaadresować paczkę do Anglii?

Wszystkich tych, którzy nie wiedzą jak zaadresować paczkę do Anglii, należy uspokoić. Nie jest to trudne i skomplikowane.

Nie można zapomnieć o podaniu danych nadawcy, czyli jego imienia, nazwiska, numeru kontaktowego oraz adresu. Tak samo należy postąpić z informacjami na temat adresu odbiorcy paczki. Trzeba pamiętać też o tym, jak wygląda kompletny adres. Zawiera on imię, nazwisko, ulicę, numer domu oraz mieszkania, miasto, kod pocztowy, a także nazwę kraju wysyłki. Dane te należy starać się napisać wyraźnie, czytelnie, a najlepiej dużymi i drukowanymi literami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here