Jadłospis dla przedszkolaka

Wykwalifikowana kadra pedagogów, nowoczesny budynek, szeroka oferta zajęć dodatkowych, przyjazna atmosfera… czy przy wyborze przedszkola dla swojego dziecka zaglądasz również do jego kuchni? Czy wiesz, jak będzie wyglądało żywienie Twojego malucha, co znajdzie się na jego talerzu i czy będzie to zgodne z zasadami rozwoju młodego człowieka? Przedszkole powinno zadbać o zbilansowaną dietę dla dzieci, urozmaicony jadłospis na cały tydzień, ale również nie może zapominać o dzieciach ze specjalnymi wymaganiami dietetycznymi.

Jako rodzic masz prawo zweryfikować to, jak przedszkole troszczy się o Twoje dziecko również w przypadku jego żywienia. Jadłospis powinien być komponowany zgodnie z zaleceniami dietetyków, aby dieta malucha była skutecznym wsparciem dla jego rozwoju. Przedszkole prywatne w Poznaniu, ale też w każdym innym mieście, bardzo często zapewnia o współpracy z cateringiem dietetycznym. To bardzo dobra opcja i na pewno gwarancja, że wszystko, co znajdzie się na talerzach przedszkolaka jest zgodne z zasadami żywienia dziecka.

Fundamenty zdrowego żywienia dziecka

Dzieci w przedszkolu powinny otrzymywać przynajmniej 3 posiłki – śniadanie, obiad oraz podwieczorek. Zdarza się jednak, że maluchy zapewnione mają dodatkowo II śniadanie i przekąski. Wszystkie dania muszą być lekkostrawne, być źródłem białka, zdrowych tłuszczów i węglowodanów. W menu nie może zabraknąć świeżych warzyw i owoców, chudego mięsa i pełnoziarnistych dodatków, jak ryż, kasza czy makaron. Przedszkole prywatne w Poznaniu wspierane przez catering dietetyczny zapewnia również bardzo dużą różnorodność posiłków, które oczywiście mają odpowiednią kaloryczność dostosowaną do organizmu małego człowieka.

Ważne jest, aby w przedszkolu dzieci otrzymywały posiłki przyrządzone z sezonowych produktów. Dzięki temu wiemy, że są one świeże i na pewno znacznie bardziej bogate w dobry smak i witaminy niż te, które są długo przechowywane i przechodzą skomplikowane procesy pozwalające na ich spożywanie poza sezonem.

Bez laktozy, bez glutenu, bez alergenów

Przedszkole jest środowiskiem, w którym spotykają się różne dzieci, niektóre mają specjalne potrzeby żywieniowe i nie mogą spożywać konkretnych produktów. Dotyczy to m.in. maluchów uczulonych na laktozę, gluten czy też pojedyncze alergeny. Powinieneś poinformować o tym przedszkole, które jest zobowiązane zapewnić Twojemu dziecku posiłki zgodne z jego potrzebami. Przedszkole prywatne w Poznaniu – Przedszkole Kropkaserwuje swoim maluchom dania, które są przyrządzone specjalnie dla dzieci o takich wyjątkowych potrzebach. Na pewno jest to miejsce przyjazne dzieciom będących na restrykcyjnych dietach.

Higiena i atmosfera jedzenia

Dzieci w przedszkolu muszą mieć zapewnione najlepsze warunki do rozwoju dziecka, o czym pamięta przedszkole prywatne w Poznaniu, zwracając szczególną uwagę na przestrzeganie zasad higieny. Produkty, z których przygotowywane są posiłki, powinny pochodzić od sprawdzonych dostawców, najlepiej lokalnych. Warto zwrócić uwagę na to, na czym jedzą dzieci, czy nie są to naczynia plastikowe, a także jak nakrywane jest do stołu, czy środowisko, w którym maluchy jedzą, sprzyja ich dobremu samopoczuciu. Atmosfera przy jedzeniu jest ważna, szczególnie dla niejadków, których trzeba zachęcać do zjedzenia śniadania czy obiadu.

Twoje dziecko w przedszkolu spędza przynajmniej połowę dnia. To czas, kiedy jest pod opieką pedagogów i wychowawców. Powinieneś mieć wobec tego pewność, że ma zapewnione najlepsze warunki do rozwoju, również te żywieniowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here